Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Beniaminek z Gorlic przejmuje zawodniczki z Krakowa

Beniaminek z Gorlic przejmuje zawodniczki z Krakowa

fot. archiwum

Ekstrim Gorlice, który niemal miesiąc temu awansował do I ligi kobiet, kompletuje skład na przyszły sezon. Beniaminek z Małopolski ma już pięć nowych zawodniczek, a dwie inne są bardzo blisko klubu. Ze wzmocnień zadowolony jest trener Grzegorz Silczuk.

Beniaminek I ligi kobiet z Gorlic dość szybko po awansie przystąpił do budowania składu na przyszły sezon. Działaczom Ekstrimu oraz trenerowi Grzegorzowi Silczukowi sprzyja fakt, że klub będzie jedynym reprezentantem Małopolski w tej klasie rozgrywkowej. Gdy dodamy jeszcze fakt, że do tej pory siatkarki Ekstrimu grały w Gorlicach, ale trenowały w Krakowie, a Wisła nie zdołała się utrzymać w I lidze, o nowe zawodniczki jest tym łatwiej.

Nic więc dziwnego, że grę w Ekstrimie wybrały już dwie zawodniczki zdegradowanej Wisły – Magda Żochowska i Magdalena Tyrańska. Pierwsza z nich może grać zarówno na prawym, jak i lewym skrzydle, druga jest nominalną przyjmującą. Nad ofertą z Ekstrimu zastanawia się również rozgrywająca Iwona Kuskowska, ale nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji. Do Gorlic przeszła jednak rozgrywająca innego krakowskiego klubu – Bronowianki – Aleksandra Stachowiak. Wraz z nią do Ekstrimu powędrowała libero Aleksandra Guzikiewicz. Beniaminek pozyskał również drugą libero, która dopiero co skończyła wiek juniorki – jest nią Weronika Olipra z drugoligowego MOS-u Wieliczka.

Trener Grzegorz Silczuk zapowiada jeszcze pozyskanie znanej przyjmującej, która ostatni sezon występowała poza granicami kraju. Zawodniczkę tę do końca maja wiąże jeszcze kontrakt, dlatego też jej nazwisko poznamy dopiero na początku czerwca. Zespół opuściła już libero Daria Bąkowska, która od przyszłego sezonu będzie zawodniczką Budowlanych Toruń. Na pewno odejdzie również jedna z rozgrywających, a być może jeśli Ekstrim pozyska Kuskowską, nawet obie. – Chcieliśmy mieć wyróżniające się zawodniczki z regionu i to nam się udaje. Ja, jako trener, jestem bardzo zadowolony ze składu, który się tworzy. Staramy się jednak nie popadać w hurraoptymizm. Potencjał jest naprawdę duży, ale wiemy, że przed nami dużo pracy i trudny sezon – mówi trener Silczuk na łamach „Dziennika Polskiego”. – W najbliższy czwartek mamy spotkanie drużyny z przedstawicielami władz miasta. Wtedy chcemy mieć już nową drużynę w całości – dodaje trener Ekstrimu.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved