Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Stephane Antiga: Jestem zadowolony z całego turnieju

Stephane Antiga: Jestem zadowolony z całego turnieju

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarze reprezentacji Polski bez straty punktu zakończyli pierwszą część kwalifikacji do mistrzostw Europy. Stephane Antiga po meczu ze Słowenią nie ukrywał zadowolenia z postawy zespołu w tym turnieju. Kolejny etap to spotkania w Słowenii.

Stephane Antiga po meczu chwalił swoich podopiecznych i wyraził zadowolenie z całego turnieju. – Jestem bardzo zadowolony z meczu i całego turnieju – powiedział. – Bardzo mi się podobał sposób, w jaki zagrała moja drużyna. Zwłaszcza dzisiaj w drugim i trzecim secie, kiedy grali pod presją, a Słoweńcy postawili nam wysoko poprzeczkę. Wielu zawodników mogło się dzisiaj pokazać, bardzo dobrze zagrał Paweł Zagumny, co dobrze prognozuje na przyszłość – dodał selekcjoner reprezentacji Polski. – Jeśli chodzi o błędy, to może zepsuliśmy trochę za dużo zagrywek, ale za to dobrze współpracowaliśmy na linii blok – obrona. Teraz przed nami kolejny turniej na Słowenii, potem Liga Światowa. Także w niej chcemy wygrywać i awansować do rundy finałowej. Dla nas to świetny trening, przygotowanie do mistrzostw świata – dodał Antiga, przyznając jednocześnie, że dobrze czuje się w roli trenera, choć oczywiście denerwował się, nawet bardziej niż za czasów zawodniczych.

Michał Kubiak, który na konferencji prasowej pojawił się w zastępstwie Michała Winiarskiego, myślami wybiega już do turnieju w Słowenii. – Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni, że wygraliśmy we Wrocławiu dziewięć setów, nie tracąc przy tym punktów. Teraz jedziemy do Słowenii i wiemy, że tam nie będzie łatwo. Jednak znamy swoją wartość i jedziemy tam po komplet punktów. Dziękuję graczom Słowenii, bo rozegrali naprawdę fajny turniej – powiedział przyjmujący reprezentacji Polski.

Tine Urnaut, kapitan reprezentacji Słowenii był pod wrażeniem atmosfery we Wrocławiu. – Po pierwsze chciałbym podziękować organizatorom i kibicom za stworzenie świetnego widowiska i niezapomnianej atmosfery – powiedział. – Gratuluję Polakom zwycięstwa. To był naprawdę dobry mecz. My mieliśmy swoje szanse zwłaszcza w drugim secie. Przez całą partię wygrywaliśmy, ale w końcówce byliśmy gorsi. W trzecim secie na szczęście udało nam się zwyciężyć, jednak w kolejnym nie udało nam się dorównać Polakom – skomentował niedzielny pojedynek były zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. – Teraz koncentrujemy się na następnym turnieju i mam nadzieję, że tam nam się uda zagrozić biało-czerwonym – zakończył Urnaut.źródło: inf. własna, pzps.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved