Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > SMS PZPS I Spała i Warta Zawiercie zagrają w I lidze siatkarzy

SMS PZPS I Spała i Warta Zawiercie zagrają w I lidze siatkarzy

Zakończył się już turniej finałowy o awans do I ligi siatkarzy. Awans wywalczyły SMS PZPS Spała i Warta Zawiercie. Na szczególną uwagę zasługuje na pewno wyczyn młodzieży ze Spały, która w tie-breaku przegrywała już 2:12.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale po nieskończonych atakach wałbrzyszan w pierwszym secie podopieczni trenera Jacka Nawrockiego prowadzili już 15:11. Siatkarze SMS-u grali bardzo pewnie i cały czas utrzymywali swoje prowadzenie. Przy stanie 24:20 mieli piłki setowe i wykorzystali już pierwszą okazję na skończenie tej części meczu. Victoria Wałbrzych miała w tej części meczu przede wszystkim kłopoty z skończeniem ataku i popełniła sporo błędów własnych. W drugim secie rozpędzeni siatkarze SMS-u wyszli na prowadzenie bardzo szybko. Prowadzili już 7:3. Siatkarze z Wałbrzycha coraz bardziej gubili się w swoich boiskowych poczynaniach (14:6, 18:10). Drużyna Jacka Nawrockiego w pełni dominowała na boisku i przy stanie 24:11 miała szanse na zakończenie seta. Podobnie jak w pierwszym secie, wykorzystała już pierwszego setballa.

Zgoła inaczej rozpoczął się set trzeci. Tym razem to wałbrzyszanie wypracowali sobie przewagę (7:4, 12:6). Kiedy z 17:10 zrobiło się 17:12, o czas poprosił trener Victorii. Jego podopieczni wyraźnie jednak odnaleźli rytm swojej gry i przy stanie 24:19 mieli piłki setowe. Kolejny udany atak spowodował, że w meczu było już tylko 2:1 dla SMS-u. W czwartym secie było już 8:3 dla SMS-u Spała, ale wałbrzyszanie doprowadzili do remisu i mniej więcej do stanu 15:15 wynik był remisowy. Victoria Wałbrzych odskoczyła na 19:16 i 21:17 i kilka minut później w meczu był już remis 2:2.

Tie-break ukazał jednak całe piękno siatkówki, pokazał, że żaden wynik nie gwarantuje sukcesu. Wałbrzyszanie rozpoczęli z ogromnym animuszem, prowadzili już 12:2. Podopieczni Jacka Nawrockiego jednak ruszyli do mocnego ataku i dość niespodziewanie doprowadzili do remisu 13:13. Doszło zatem do gry na przewagi i lepsza w niej okazała się spalska młodzież, dokonując tym samym na pewno budującej młodych zawodników rzeczy.

SMS PZPS Spała – Victoria Wałbrzych 3:2
(25:20, 25:11, 19:25, 20:25, 17:15)

Drugie spotkanie dnia lepiej rozpoczęli siatkarze Karpat Krosno, ale Warta doprowadziła do stanu 13:13 i powoli przejmowała kontrolę nad wydarzeniami. Pomyłki rywali sprawiły, że zespół z Zawiercia prowadził 20:17, a po dobrej akcji w bloku było 22:18. Ostatecznie do końca seta Karpaty Krosno zdobyły tylko jeden punkt. Dobra zagrywka Karpat Krosno pozwoliła prowadzić tej ekipie w drugim secie 6:4, ale Warta doprowadziła do remisu i mniej więcej do stanu 11:11 wynik oscylował wokół remisu. W dalszej części seta dominowali już siatkarze z Zawiercia (19:11, 21:13). Po chwili Warta prowadziła w meczu 2:0.

Od stanu 5:0 dla Karpat rozpoczął się set trzeci. Warta próbowała gonić wynik i w przeciągu całego seta momentami udawało się się zbliżyć na trzy punkty, ale to Karpaty Krosno cały czas miały niewielką przewagę. Przy stanie 24:20 krośnianie mieli piłki setowe. Warta obroniła jedną z nich, ale ostatecznie nie zdołała zakończyć meczu w trzech setach. Po początkowej wyrównanej walce Warta Zawiercie odskoczyła w czwartym secie na 8:5, a po chwili było już 10:5. Siatkarze Warty z piłki na piłkę powiększali dominację w tym secie (15:9, 17:10). Karpaty jednak nie odpuszczały i doprowadziły do stanu 21:18. Ostatecznie Warta wygrała tę część meczu 25:23 i zapewniła sobie awans do I ligi.

Warta Zawiercie –  Karpaty Krosno 3:1
(25:19, 25:16, 21:25, 25:23)