Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michał Ruciak: We Wrocławiu zawsze gra nam się dobrze

Michał Ruciak: We Wrocławiu zawsze gra nam się dobrze

fot. Łukasz Krzywański

- We Wrocławiu zawsze grało nam się bardzo dobrze. Mam nadzieję, że dobre wspomnienia nie skończą się we wrześniu i Wrocław nadal będzie dla nas dobrym miejscem - po wygranym 3:0 meczu z Macedonią mówi przyjmujący Michał Ruciak.

Wygrywamy 3:0 z Macedonią. Czy to spotkanie, tak jak pokazuje wynik, rzeczywiście było z gatunku tych lekkich, łatwych i przyjemnych?

Michał Ruciak:Zdecydowanie tak. Spodziewaliśmy się, że zespół Macedonii po wczorajszym spotkaniu (rozmowa przeprowadzona w sobotę – przyp. red.) zagra trochę lepiej. Cieszymy się z tego, że byliśmy bardzo dobrze skoncentrowani i nie pozwoliliśmy dzisiaj przeciwnikom rozwinąć skrzydeł.

Chyba nikt nie spodziewa się, by niedzielne spotkanie przeciwko Słowenii zakończyło się innym wynikiem niż dotychczasowe dwa, które gładko wygraliście. Czyli jutro kolejne 3:0?Mecz ze Słowenią na pewno będzie bardzo trudny, bo jest to najsilniejszy przeciwnik na tym turnieju. Co prawda Słoweńcy nie pokazali jeszcze pełni swoich możliwości i męczyli się z dotychczasowymi rywalami, ale to niczego nie zmienia. Musimy zagrać przeciwko nim co najmniej równie dobrze, by nie pozwolić im grać swojej siatkówki. Podobnie jak dzisiaj chcemy kontrolować boiskowe wydarzenia. Dlatego poczekajmy do jutra z tym, jaki będzie wynik. Mam nadzieję, że równie korzystny, jak dziś.

Jesteście świeżo po sezonie ligowym, a tu już rozpoczęła się kadra. Jak czujecie się fizycznie na tym turnieju, zmęczenie jest odczuwalne?

Fizycznie czujemy się bardzo dobrze, nie mamy na co narzekać. Nasi fizjoterapeuci pracują na pełnych obrotach i za to możemy być im wdzięczni. Nawet jeśli ktoś ma jakieś drobne dolegliwości, to szybko są one eliminowane. Na ten moment wszyscy czujemy się świetnie.

Przyzwyczajacie się już do Wrocławia, do Hali Stulecia? To właśnie tu za nieco ponad trzy miesiące będziecie rozgrywać pierwszą fazę mistrzostw świata…

We Wrocławiu zawsze grało nam się bardzo dobrze. Hala jest ładna, przyjemna do grania. Nie mamy z tą halą złych wspomnień ani żadnych odczuć, które mogłyby przeszkadzać nam w grze. Cieszę się, że tutaj przyjdzie nam walczyć w pierwszej fazie mistrzostw. Mam nadzieję, że dobre wspomnienia z tą halą nie skończą się we wrześniu i Wrocław nadal będzie dla nas dobrym miejscem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved