Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Marcin Możdżonek: My jesteśmy najsilniejsi i my to mamy wygrać

Marcin Możdżonek: My jesteśmy najsilniejsi i my to mamy wygrać

fot. Joanna Skólimowska

- Powiedzmy sobie jasno - nasi przeciwnicy są dużo słabsi od nas, a my te mecze mamy po prostu wygrać i awansować do mistrzostw Europy - mówi środkowy reprezentacji Polski Marcin Możdżonek przed ostatnim meczem wrocławskich kwalifikacji do ME ze Słowenią.

Polscy siatkarze doskonale póki co radzą sobie we wrocławskim turnieju kwalifikacyjnym. W obu rozegranych dotychczas spotkaniach, z Łotwą i Macedonią, wygrywali bez straty seta, a mecze śmiało można zaliczyć do tych z gatunku szybkich, łatwych i przyjemnych. – Powiedzmy sobie jasno – nasi przeciwnicy są dużo słabsi od nas, a my te mecze mamy po prostu wygrać i awansować do mistrzostw Europy. Żadnej filozofii, żadnych wniosków nie można wyciągnąć – mówi o rywalizacji Marcin Możdżonek.

Żeby to buńczucznie nie zabrzmiało, że to są sparingi z publicznością. Ale tak to właśnie wygląda – dodaje, podkreślając, że choć rywale nie są zbyt wymagającymi przeciwnikami, nie można ich lekceważyć. – Takie mecze trzeba też rozegrać, wygrać i udowodnić swoją wyższość nad słabszymi zespołami. Wpadka może sporo kosztować – kontynuuje Możdżonek. – Doskonale pamiętam nasze kwalifikacje do mistrzostw Europy 2009 jeszcze pod wodzą Raula Lozano. Najpierw był Memoriał Wagnera w Olsztynie, który jednocześnie był turniejem kwalifikacyjnym, a później mecze rewanżowe w Estonii i tam właśnie noga nam się powinęła, a później trzeba było grać baraże – wspomina środkowy biało-czerwonych.

Przed podopiecznymi Stephane’a Antigi ostatni mecz we wrocławskim turnieju z ekipą Słowenii. – To zdecydowanie najsilniejszy przeciwnik, ale przypomnę, że to my jesteśmy najsilniejsi w tej grupie i my to mamy wygrać. Na pewno będzie trudniej ze Słoweńcami, których gra jest bardziej poukładana, a siatkarze wyższej klasy – mówi przed niedzielnym meczem Marcin Możdżonek. 

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved