Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. do ME kobiet 2015: Szwajcaria bez szans z Ukrainą

Kwal. do ME kobiet 2015: Szwajcaria bez szans z Ukrainą

fot. archiwum

W drugim spotkaniu, kończącym turniej w Lugano, gospodynie nie miały żadnych argumentów, aby przeciwstawić się reprezentacji Ukrainy. Tym samym przed turniejem w Bydgoszczy Szwajcaria ma jedną wygraną, a Ukraina dwie.

O drugie miejsce przed turniejem w Bydgoszczy walczyły Ukraina i Szwajcaria. Przed tym meczem obie ekipy miały po jednym zwycięstwie i jednej porażce. Wydawało się, że przegrana z Polską nieco podłamie Ukrainki. Nic takiego nie miało miejsca, a wręcz przeciwnie, porażka wpłynęła na zespół mobilizująco. Można spokojnie powiedzieć, że był to mecz do jednej bramki. Gospodynie próbowały dotrzymywać kroku rywalkom jedynie na początku meczu, gdzie przegrywały zaledwie dwoma oczkami na pierwszej przerwie technicznej. Potem Ukrainki przejęły pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i można powiedzieć, że zespół Szwajcarii nie istniał na parkiecie.

Szwajcarki odstawały od rywalek przede wszystkim w ataku i bloku. Wystarczy wspomnieć, że w tym pierwszym elemencie Ukraina zanotowała aż 65% skuteczności, natomiast gospodynie turnieju zbijały piłki z zaledwie 27% efektywności. Ukrainki zanotowały dodatkowo 10 punktowych bloków, przy ani jednym udanym zastawianiu rywalek. W polu zagrywki obie drużyny spisały się podobnie, Ukraina zanotowała 6 asów serwisowych, Szwajcaria – 5. Szwajcarki popełniły także więcej błędów od rywalek.

Byłybyśmy bardziej usatysfakcjonowane, gdybyśmy zakończyły ten pierwszy turniej na pozycji lidera – powiedziała po meczu rozgrywająca reprezentacji Ukrainy, Olena Nowgorodczenko. – Tak czy owak musimy patrzeć w przyszłość i mam nadzieję, że w kolejny weekend, w Polsce będziemy grały lepiej i sprawdzimy polski zespół na ich ojczystej ziemi. Chcemy wygrać, ponieważ wczoraj miałyśmy ogromną szansę na zrobienie olbrzymiego kroku w kierunku finałów ME i ją przegapiłyśmy – dodała zawodniczka.Ukraina – Szwajcaria 3:0
(25:13, 25:15, 25:9)

Składy zespołów:
Ukraina: Truszkina (18), Burbeljuk (8), Lisjejenkowa (10), Nowgorodczenko (2), Kodola (10), Lidiajewa (8), Delros (libero)
Szwajcaria: Marbach (1), Steinemann (1), Schauss (1), Stocker (4), Wigger, Van Rooij (2), Dalliard (libero) oraz  Kuenzler (5), Widmer, Granvorka (5) i Unternahrer (6)

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved