Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Krzysztof Kowalczyk: Jestem z chłopaków ogromnie zadowolony

Krzysztof Kowalczyk: Jestem z chłopaków ogromnie zadowolony

fot. archiwum

W Nowym Tomyślu młodzi bydgoscy siatkarze wywalczyli tytuł mistrzów Polski. - Mam nadzieję, że jest to dla nich początek kolejnej drogi, która zakończy się na parkietach PlusLigi lub reprezentacji Polski - mówi trener Chemika, Krzysztof Kowalczyk.

Kto był faworytem finałowych rozgrywek kadetów?

Krzysztof Kowalczyk:Zdecydowanie Jastrzębski Węgiel, który posiada w składzie wielu reprezentantów Polski oraz Resovia Rzeszów. Oba kluby nie szczędzą nakładów finansowych na młodzież. A co się za tym wiąże, ściągają już ukształtowanych zawodników. Mimo wszystko wierzyliśmy, że staniemy na podium.

Turniej w Nowym Tomyślu rozpoczęliście znakomicie.Zgadza się. Wiedzieliśmy, że jesteśmy do niego dobrze przygotowani, że stać nas na dobrą grę.

Jak wyglądały decydujące mecze, najpierw półfinał z Resovią?

W pierwszych dwóch setach nie wychodziła nam zagrywka. Ale od trzeciego seta wróciliśmy do swojej dobrej dyspozycji i gra diametralnie się zmieniła. Pierwsze skrzypce na zagrywce grał Kacper Bobrowski, który popisał się rzadko spotykaną udaną serią.

Scenariusz meczu finałowego był podobny do tego z półfinału…

W tym spotkaniu było więcej nerwowości, niezrozumiałe decyzje podejmowali sędziowie, jeden z naszych graczy otrzymał czerwoną kartkę, do tego doszły wątpliwości dotyczące punktów na tablicy. Nie daliśmy się jednak wyprowadzić z równowagi. Natomiast w piątej partii Jastrzębski Węgiel miał dwie piłki meczowe, lecz w niesamowity sposób udało się je obronić. Później wyprowadziliśmy skuteczne kontry, dzięki czemu wygraliśmy 17:15. Dopadło nas ogromne szczęście. Zdobyliśmy mistrzostwo Polski w niezwykle dramatycznych okolicznościach. O naszej wygranej zadecydowała nie tylko odporność psychiczna, ale także ogromna wola walki.

O przyszłość siatkówki w Bydgoszczy powinniśmy być spokojni?

Jestem z chłopaków ogromnie zadowolony. Mam nadzieję, że jest to dla nich początek kolejnej drogi, która zakończy się na parkietach PlusLigi lub reprezentacji Polski, czego bym sobie bardzo życzył.

I to koniec bardzo dobrego dla was sezonu.

Tak można powiedzieć. Ale przed nami jeszcze w czerwcu udział w ogólnopolskiej licealiadzie, gdzie zespół będzie złożony z zawodników rocznika 1996 i 1997. Zamierzamy również powalczyć w siatkówce plażowej kadetów, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved