Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Caro Rzeczyca już bez szans

II liga M: Caro Rzeczyca już bez szans

fot. archiwum

W drugim dniu odbywającego się w Rzeczycy turnieju finałowego II ligi mężczyzn w podgrupie SMS PZPS Spała pokonał 3:1 Karpaty Krosno. Drugiej porażki w podgrupie B doznał zespół Caro Rzeczyca i nie ma już szans na walkę o awans do I ligi.

Po wczorajszej wygranej 3:0 z Morzem Bałtyk Szczecin siatkarze z Krosna już w piątek mogli sobie zapewnić udział w niedzielnym finale. Udało im się to mimo porażki 1:3 z SMS-wm PZPS Spała, ale właśnie ten jeden wygrany set daje im pewność, że bez względu na wynik ostatniego meczu w podgrupie A Karpaty znajdą się w na pierwszym lub drugim miejscu. – Potwierdziło się to, że Spała ma bardzo mocny, wyrównany zespół – powiedział Andrzej Hojnor, prezes Karpat. Uczniowie SMS-u pewnie wygrali pierwszego seta, a w drugim przechylili szlę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając na przewagi. W trzecim zdecydowanie lepsi okazali się krośnianie, jednak czwarta partia to już zdecydowana przewaga młodych siatkarzy ze Spały.

W sobotę SMS PZPS Spała zagra jeszcze z Morzem Bałtyk Szczecin i tylko wygrana 3:0 może dać szczecinianom miejsce w jednym z niedzielnych finałów. Set wygrany przez SMS Spała zapewni im drugie lub nawet pierwsze miejsce w podgrupie A.

W drugim piątkowym meczu Caro Rzeczyca zmierzyło się z Victorią Wałbrzych. Po czwartkowej porażce 0:3 z Wartą Zawiercie dla gospodarzy turnieju finałowego był to mecz o wszystko. Podopieczni trenera Jarosława Sobczyńskiego jednak nie wykorzystali swojej szansy i mimo wygranej w drugim secie ulegli wałbrzyszanom 1:3. Taki wynik spowodował, że dla Caro Rzeczyca było to już ostatnie spotkanie w tym sezonie, a Victoria oraz Warta Zawiercie zgrają w niedzielnych finałach. Ich bezpośrednie sobotnie spotkanie zdecyduje o pierwszym miejscu w podgrupie i o tym, na jakiego przeciwnika trafią w niedzielnym, decydującym bezpośrednio o awansie spotkaniu.podgrupa A:
Karpaty Krosno – SMS PZPS Spała 1:3
(20:25, 25:27, 25:19, 16:25)

1. Karpaty Krosno     2 3 pkt. 4:3
2. SMS PZPS Spała     1 2 pkt. 3:1
3. Morze Bałtyk Szczecin  1 1 pkt. 0:3

podgrupa B:
Caro Rzeczyca – Victoria Wałbrzych 1:3
(19:25, 25:23, 24:26, 20:25)

1. Warta Zawiercie     1 2 pkt. 3:0
2. Victoria Wałbrzych   1 2 pkt. 3:1
3. Caro Rzeczyca      2 2 pkt. 1:6

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved