Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bartosz Kurek: Kluczem do zwycięstwa była zagrywka

Bartosz Kurek: Kluczem do zwycięstwa była zagrywka

fot. Joanna Skólimowska

- Zaczęliśmy bardzo mocno skoncentrowani, ale byliśmy też rozluźnieni, co wpłynęło na naszą dobrą grę. W pierwszej partii rozbiliśmy przeciwników zagrywką - po pierwszym zwycięstwie w turnieju kwalifikacyjnym do ME mówi Bartosz Kurek.

Wynik i gra bardzo dobre, więc udanie wchodzicie w reprezentacyjny sezon…

Bartosz Kurek:Wynik w pełni nas satysfakcjonuje, a gra też wyglądała całkiem dobrze. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę tak krótki okres przygotowań, można powiedzieć, że prezentowaliśmy się nieźle. Cieszymy się i przygotowujemy do jutrzejszego meczu.

Łotwa w ogóle czymś was zaskoczyła, czy grała to, co przewidywaliście?Spodziewaliśmy się, że ten rywal potrafi grać w siatkówkę. W kilku momentach pokazał fajne akcje, dużą różnorodność ataków i kombinacji. O wyniku zadecydowało nasze doświadczenie i wcześniejsze udziały w takich turniejach międzynarodowych. Widać było od początku, że rywale weszli w spotkanie nieco spięci, my natomiast byliśmy spokojni i skoncentrowani. Mimo to przewiduję, że Łotysze będą groźni dla innych przeciwników w naszej grupie.

W pierwszym secie przeciwnik nie miał nic do powiedzenia, później było trochę trudniej, ale wciąż kontrolowaliście przebieg boiskowych wydarzeń.

Zaczęliśmy bardzo mocno skoncentrowani, ale byliśmy też rozluźnieni, co wpłynęło na naszą dobrą grę. W pierwszej partii rozbiliśmy przeciwników zagrywką. Siedem asów… życzyłbym sobie, żebyśmy w każdym secie zagrywali tak dobrze. Wiadomo jednak, że takiej statystyki nie da się utrzymać, więc później przy mniejszej presji na rywalu w polu serwisowym musieliśmy trochę więcej natrudzić się w innych elementach. Cały czas jednak dominowaliśmy i przeważaliśmy doświadczeniem nad przeciwnikiem. Celujemy teraz w coraz lepszą grę w każdym elemencie. Cieszy to, że dziś wyglądało to naprawdę nieźle.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved