Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Żaliński wzmocni Czarnych, Kooistra odchodzi

Wojciech Żaliński wzmocni Czarnych, Kooistra odchodzi

fot. Arkadiusz Buczyński

Nie Halbank, Trento albo Zenit, jak żartował Wojciech Żaliński, będzie jego przystanią na kolejny sezon, a może i lata. Przyjmujący będzie punktował dla Czarnych. Już wiadomo, że z klubem żegna się natomiast Wytze Kooistra.

Wojciech Żaliński z Radomiem ma mnóstwo wspólnego. To właśnie tu trafił z STS-u Skarżysko, a  zagrał wtedy w barwach Jadaru. Z drużyną tą zdobył srebrny medal mistrzostw Polski juniorów, zadebiutował w PlusLidze i z niej też wyruszył w Polskę, gdzie reprezentował m.in. AZS Politechnikę Warszawską czy Trefl Gdańsk. Obecnie ma 26 lat. – Doszliśmy do porozumienia z Wojtkiem i teraz będzie on zdobywał punkty dla nas, wszak jest to bardzo ofensywny gracz – żartuje trener Czarnych, Robert Prygiel. Znam go doskonale, jest zawodnikiem, który najlepsze lata ma przed sobą. I wierzę, że to będzie czas spędzony w Radomiu – dodaje szkoleniowiec.

Do Radomia Żaliński wraca po czterech latach nieobecności. – Wyjeżdżałem z ciężkim sercem. Można powiedzieć, że zmusiła mnie do tego zaistniała sytuacja. Teraz wracam z nieukrywaną satysfakcją. Radom dla siatkarza to świetne miejsce – podkreśla Wojciech Żaliński.

O swojej przyszłości zadecydował Wytze Kooistra. Bardzo doświadczony siatkarz, mający za sobą bardzo udane występy w Czarnych, w nowym sezonie nie będzie grał w Radomiu. – Wydawało się, że Wytze pozostanie z nami. Przed wyjazdem do Holandii uzgodniliśmy warunki finansowe. Wytze nie krył, że jest bardzo zadowolony z pobytu w Radomiu. Wiem, że odrzucił kilka innych atrakcyjnie finansowych ofert z naszego kraju. Niestety, z zagraniczną nie byliśmy w stanie konkurować – informuje Robert Prygiel. Wytze Kooistra w nowym sezonie występować będzie w lidze tureckiej.źródło: czarni.radom.pl, RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved