Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Startuje Puchar Mistrzów Lig Amatorskich

Startuje Puchar Mistrzów Lig Amatorskich

fot. archiwum

W piątek o godz. 14.00 w Bełchatowie, w Hali Sportowej przy ul. 1-go Maja 61 rusza Puchar Mistrzów Lig Amatorskich. Bełchatowski turniej, to jedyna taka impreza w skali kraju, bo wyłoniony zostanie najlepszy krajowy zespół amatorski.

Wiedząc o tym, że w wielu miastach Polski dobrze funkcjonują ligi amatorskie, wyszliśmy z inicjatywą, by zorganizować w Bełchatowie taki turniej, który wyłoni najlepszy zespół amatorski w kraju. Swoje poparcie dla tej inicjatywy wyraził m.in. Polski Związek Piłki Siatkowej, który został patronem tego wydarzenia – mówi współorganizator pucharu prezydent Marek Chrzanowski.

W Pucharze Mistrzów, którego współorganizatorem jest PGE GiEK S.A. Oddział KWB Bełchatów udział bierze 13 zespołów z całej Polski – m.in. ze Szczecina, Warszawy, Zielonej Góry, Rzeszowa czy Mysłowic, a także Łodzi czy Bełchatowa. Prawo wzięcia udziału w tym trzydniowym turnieju przypadło tylko zespołom, które wygrały swoje ligi amatorskie. W zastępstwie mogli pojawić się jedynie wicemistrzowie.

Oficjalne otwarcie przewidziane jest na godz. 14:00. Zespoły na boiska wyjdą o godz. 15.00. Mecze toczyć będą się w 3 grupach, na 3 oddzielnych boiskach. Po rozgrywkach grupowych, które powinny zakończyć się w sobotę po południu, najlepsza ósemka turnieju rozpocznie play-off, które wyłonią zwycięzcę. Zakończenie turnieju planowane jest na niedzielę po meczu finałowym, który rozpocznie się o godz. 14.00.Poza nagrodą główną dla zwycięskiego zespołu w postaci pucharu oraz 2000 zł organizatorzy i sponsorzy przewidzieli również wiele nagród dla pozostałych uczestników. Drugi i trzeci zespół otrzyma vouchery do wykorzystania na www.SklepSiatkarza.pl, odpowiednio o wartości 800 zł i 500 zł. Dla MVP turnieju i najlepszego atakującego firma Mizuno wraz z w/w sklepem przewidziały dowolne buty Mizuno. Natomiast pozostali gracze, którzy zostaną indywidualnie nagrodzeni (najlepszy rozgrywający, przyjmujący i blokujący), otrzymają od organizatorów vouchery o wartości 150 zł, do wykorzystania również w sklepie siatkarza.

Lista drużyn, które zgłosiły się do turnieju:
REST VOLLEY TEAM – RZESZÓW
CLASSA POLSKA – ŁÓDŹ
GOKiS SIEDLISKO
ESPADON SZCZECIN
DOMPOL – BIELSKO BIAŁA
AMAN NTS TRÓJKA NAKŁO
SENIP ZIELONA GÓRA
TRYŃCZA „TEAM”
REMAGUM MYSŁOWICE
KS TIM CHOROSZA OLSZTYN
IPRO ART.TEM STARE BABICE (K/WARSZAWY)
BĄKU VOLLEY SCHOOL -PIOTRKÓW TRYB
KWB BEŁCHATÓW

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved