Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Maciej Bartodziejski nowym trenerem siatkarek ŁKS-u Łódź

Maciej Bartodziejski nowym trenerem siatkarek ŁKS-u Łódź

fot. Mariusz Pałczyński / MPAimages.com

Beniaminek I ligi kobiet będzie miał nowego trenera. Został nim były siatkarz m.in. Siatkarza Wieluń oraz Skry Bełchatów, były asystent Jacka Nawrockiego - Maciej Bartodziejski. W sztabie szkoleniowym nadal pozostanie dotychczasowy trener, Michał Cichy.

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź po trzech sezonach spędzonych w II lidze awansowały do bezpośredniego zaplecza ekstraklasy. Łodzianki pod wodzą trenerów Michała Cichego oraz Krzysztofa Psiurskiego zajęły drugie miejsce w turnieju finałowym i po ośmiu latach nieobecności powróciły do I ligi kobiet.

Pierwsze zmiany w łódzkim klubie nastąpiły w sztabie szkoleniowym. Dotychczasowy II trener zespołu, Krzysztof Psiurski, obejmie zespół juniorek. – Wygląda na to, że w przyszłym sezonie nasze juniorki będą w stanie powalczyć o coś więcej niż tylko medal mistrzostw województwa. Stąd też decyzja o powierzeniu tego zespołu doświadczonemu trenerowi, który pracował wiele lat z młodzieżą, ma również doświadczenie ligowe – mówi prezes ŁKS-u Siatkówka Żeńska, Hubert Hoffman. Michał Cichy, który prowadził ligowy zespół ŁKS-u od listopada 2011 roku w przyszłym sezonie będzie pełnił funkcję drugiego trenera i koordynatora grup młodzieżowych w łódzkim klubie. – Michał Cichy jest członkiem zarządu naszego klubu, ma spore doświadczenie w pracy z młodzieżą, ma również cechy, które wymagane są na funkcji koordynatora – twierdzi prezes klubu.

Funkcję pierwszego szkoleniowca obejmie Maciej Bartodziejski, dla którego będzie to debiut w pracy szkoleniowej z kobietami. Były zawodnik łódzkiej Resursy, Bzury Ozorków, SPS-u Zduńska Wola, Siatkarza Wieluń i Skry Bełchatów ma jednak doświadczenie trenerskie. W latach 2009-2013 był asystentem Jacka Nawrockiego w bełchatowskiej Skrze, z którą świętował dwa tytuły mistrzowskie, jeden wicemistrzowski, dwa razy wygrał Puchar Polski oraz zdobył srebrny i brązowy medal Ligi Mistrzów. – Bardzo się cieszę, że wracam do pracy szkoleniowej, mam nadzieję, że z zespołem ŁKS-u uda mi się osiągnąć jak najlepszy wynik – mówi szkoleniowiec, który od lat związany jest z Łodzią. – O tym, o co będziemy walczyć w przyszłym sezonie, możemy porozmawiać za jakiś czas, kiedy będziemy znali już siłę pozostałych drużyn w I lidze oraz nasz skład – dodał Maciej Bartodziejski.Nowy trener ŁKS-u Commercecon Łódź od razu wziął się do pracy i wspólnie z Michałem Cichym analizować będzie dotychczasową grę zespołu w II lidze oraz szukać zawodniczek chętnych do gry w łódzkim klubie. Zgodnie z zapowiedziami działaczy trzon zespołu, który wywalczył awans, zostanie zachowany, klub liczy na pozyskanie kilku wzmocnień, które pozwolą ŁKS-owi walczyć w I lidze o coś więcej niż tylko utrzymanie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved