Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Juan Manuel Serramalera trenerem MKS-u Dąbrowa Górnicza

Juan Manuel Serramalera trenerem MKS-u Dąbrowa Górnicza

fot. CEV

W sezonie 2014/2015 dąbrowską drużynę poprowadzi poprowadzi duet argentyńsko-polski. Pierwszym szkoleniowcem będzie Juan Manuel Serramalera, a drugim Tomasz Wasilkowski, który wcześniej pracował w Atomie Treflu Sopot.

Serramalera pracował nie tylko w klubach, ale także w reprezentacjach narodowych, jako asystent prowadził kadrę narodową Niemiec mężczyzn, a ostatnio kadrę narodową Argentyny kobiet. Argentyńczyk włada wieloma językami, w tym hiszpańskim, angielskim, niemieckim oraz włoskim. Serramalerę będzie wspomagał Tomasz Wasilkowski, który jeszcze w minionym sezonie ORLEN Ligi pracował w Atomie Treflu Sopot, który prowadził w roli pierwszego szkoleniowca w rywalizacji o brązowy medal. Wcześniej Wasilkowski miał okazję pracować przy szkoleniu młodzieży w Płomieniu Sosnowiec i francuskim Noyelles Sous Lens. Natomiast w karierze trenerskiej w seniorskich zespołach pracował jako asystent trenera we francuskim VC Harnes i Siatkarzu Pamapolu Wieluń. Jako pierwszy szkoleniowiec prowadził drużyny Siatkarza Wieluń oraz Ślepska Suwałki. Tomasz Wasilkowski pracował także w Szkołach Mistrzostwa Sportowego PZPS-u, gdzie zajmował się reprezentacjami Polski w kategorii kadetów, kadetek oraz juniorek.

– O takim, a nie innym wyborze zadecydowało przede wszystkim doświadczenie i praca trenera Serramalery w reprezentacjach Argentyny i Niemiec, a także doświadczenie, które zdobył na boisku jako zawodnik. Decydujące były również inne czynniki, takie jak informacje o jego stylu pracy i charakterze. Tomasz Wasilkowski, który będzie pełnił funkcję drugiego trenera, jest związany z naszym regionem Zagłębia Dąbrowskiego. Jest to młody szkoleniowiec, który ciągle się rozwija i dokształca, między innymi w Stanach Zjednoczonych. Wasilkowski jest młodym i ambitnym człowiekiem, który ostatnio pracował w Sopocie i miniony sezon zwieńczył brązowym medalem mistrzostw Polski – powiedział Robert Koćma, prezes zarządu Miejskiego Klubu Siatkarskiego S.A. Nie jest to koniec zmian w składzie sztabu szkoleniowego, do którego ma dołączyć jeszcze Ireneusz Borzęcki (trener grup młodzieżowych dąbrowskiego klubu), który miałby pełnić funkcję drugiego asystenta Juana Manuela Serramalery oraz kierownika pierwszego zespołu. Z klubu odejdzie również Przemysław Kawka, który pełnił funkcję statystyka.

 Kariera trenerska Juana Manuela Serramalera:

2013: Pierwszy asystent trenera reprezentacji Argentyny seniorek (rozgrywki World Grand Prix, Mistrzostwa Ameryki Południowej, Panamerican Cup, kwalifikacje do mistrzostw świata 2014)

2011/2012: MSM Bella Vista (liga argentyńska)

2009-2011: Asystent trenera reprezentacji Niemiec mężczyzn

2008/2009: Ciclista Olimpico (liga argentyńska)

2005/2008: Seat Nafels (liga szwajcarska)

2005: Plataneros Corazal Puerto Rico

2002/2005: MTV Nafels (liga szwajcarska)

 

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved