Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jakub Kowalczyk zasilił szeregi Campera Wyszków

Jakub Kowalczyk zasilił szeregi Campera Wyszków

fot. Damian Wójcik

Mimo że Camper Wyszków okazał się najlepszy w zakończonym już sezonie I ligi, to nie zamierza zasypiać gruszek w popiele. Działacze mistrza zaplecza PlusLigi chcą bardziej wzmocnić zespół. Jego pierwszym nowym nabytkiem jest Jakub Kowalczyk.

Jakub Kowalczyk w minionym sezonie bronił barw Energi Pekpol Ostrołęka. Przenosząc się nad Narew z Siedlec, miał spore nadzieje związane z nowym klubem. Jednak w trakcie sezonu nie wszystko potoczyło się po myśli ostrołęckiego zespołu, a ostatecznie zakończył on rozgrywki na ósmym miejscu. – Osiągnięty przez nas wynik nie był rewelacyjny. Drużyna miała rywalizować o wysokie cele. Wyszło tak, że utrzymaliśmy się w lidze, więc podstawowe zadanie zrealizowaliśmy, choć nasze ambicje zostały niezaspokojone. Ale czasami tak bywa, że sezon nie jest do końca udany i tak było w tym przypadku – powiedział Jakub Kowalczyk. – Ja mogę być w miarę zadowolony ze swojej gry, ponieważ do czasu kontuzji całkiem nieźle prezentowałem się na parkiecie. Gdy wczoraj rozstawałem się z prezesem zespołu z Ostrołęki, nie miał mi nic do zarzucenia – dodał były już środkowy Pekpolu.

Mimo że drużynie z Ostrołęki nie udało się zawojować I ligi w minionym już sezonie, a Kowalczyk przez jego część borykał się z kontuzją, to i tak pozytywnie ocenia rok spędzony w mieście nad Narwią. – Będę miło wspominał okres spędzony w Ostrołęce, bo atmosfera w szatni była rewelacyjna. Dogadywaliśmy się znakomicie. Dawno nie grałem w takiej drużynie, w której jeden zawodnik za drugim poszedłby w ogień – podkreślił siatkarz, który uporał się już z nękającym go urazem i do kolejnego sezonu powinien przystąpić w pełni sił. – Już jestem zdrowy. Mięśnie zrosły się już dawno. Poza tym jestem po rehabilitacji, tak więc mój nowy pracodawca nie musi się martwić o stan mojego zdrowia – dodał.

Jego nowym klubem będzie Camper Wyszków, który w minionych rozgrywkach sięgnął po mistrzostwo I ligi. – Wybrałem ofertę Campera, ponieważ jest to obecnie najlepszy klub w I lidze. Ma być zachowany w nim trzon zespołu, a dotychczasowa droga rozwoju ma być kontynuowana. Duże znaczenie mają też sprawy materialne. Wydaje się, że to klub bardzo stabilny finansowo. Miło mi będzie reprezentować barwy Campera w przyszłym sezonie – zakończył Jakub Kowalczyk. 

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved