Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dynamo Kazań najlepsze na świecie, w Europie i… w Rosji

Dynamo Kazań najlepsze na świecie, w Europie i… w Rosji

fot. CEV

To niezwykle udany sezon dla siatkarek Dynama Kazań. Klub z Tatarstanu wygrał w nim Klubowe Mistrzostwa Świata, Ligę Mistrzyń i zdobył mistrzostwo Rosji, pokonując w czwartek w meczu finałowym rozegranym w Odincowie Dynamo Moskwa 3:0.

Mimo trudnego i długiego sezonu ligowego skład finału mistrzostw Rosji siatkarek nie stanowił niespodzianki. Zagrały w nim dwie najlepsze od lat w tym kraju drużyny – Dynamo Moskwa i Dynamo Kazań. Podopieczne trenera Riszata Giliazutdinowa przystąpiły do niego już w glorii złotych medalistek Klubowych Mistrzostw Świata oraz po wygraniu europejskiej Ligi Mistrzyń. Z kolei siatkarki ze stolicy Rosji miały psychiczną przewagę nad rywalkami po wygraniu z nimi w finale Pucharu Rosji. W dodatku był to już dziesiąty finał z rzędu moskiewskiego zespołu, chociaż Dynamo w tych latach triumfowało tylko trzykrotnie.

Dość szybko okazało się jednak, ze Jekaterina Gamowa i jej koleżanki są w wyśmienitej formie i nie pozwolą sobie odebrać tytułu. W trzech krótkich setach do 17, 21 i 18 Dynamo Kazań rozprawiło się z rywalkami i sięgnęło po kolejny tytuł w tym sezonie. Najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie z Tatarstanu była Jaketerina Gamowa, która zdobyła 18 punktów, o cztery „oczka” mniej na swoim koncie zapisała Jordan Larson. W ekipie Dynama Moskwa 19 punktów zdobyła Natalia Obmoczajewa.

Finał mistrzostw Rosji siatkarek
Dynamo Kazań – Dynamo Moskwa 3:0
(25:17, 25:21, 25:18)Składy zespołów:
Dynamo Kazań: Del Core (8), Gamowa (18), Moroz (8), Larson (14), Starcewa (3), Borodakowa (8), Ułanowa (libero) oraz Malkowa i Woronkowa
Dynamo Moskwa: Wietrowa (3), Koszeliewa (11), Kriwiec (2), Obmoczajewa (19), Marczenko (2), Morozowa (3), Małowa (libero) oraz Trietiakowa, Markowa (3) i Żytowa

źródło: inf. własna, news.sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved