Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zdzisław Grodecki: Łatwo jest wydawać opinie

Zdzisław Grodecki: Łatwo jest wydawać opinie

fot. archiwum

- Z Lorenzo Bernardim byliśmy już domówieni od dawna i pozostawało to w tajemnicy - zdradził Zdzisław Grodecki, który w rozmowie z serwisem Jasnet.pl skomentował też pozostałe ruchy transferowe w Jastrzębskim Węglu i cele na nowy sezon.

Po tym, jak Jastrzębski Węgiel odkrył skład na najbliższy sezon, prezes klubu, Zdzisław Grodecki, skomentował poczynione ruchy kadrowe. Przede wszystkim drużynę nadal będzie prowadził dotychczasowy szkoleniowiec, Lorenzo Bernardi. – Trzeba powiedzieć bardzo uczciwie, Lorenzo Bernardi, mimo że nie wszystkim się podoba jako trener, jest bardzo dobrym człowiekiem oraz pracownikiem i mam nadzieję, coraz lepszym trenerem. Byliśmy już z nim domówieni od dawna i pozostawało to w tajemnicy. Była to też strategia pozyskania nowych zawodników i pozostawienia tych, którzy byli w składzie. To były warunki konieczne do tego, żebyśmy mogli ten skład utrzymać – powiedział Grodecki.

W klubie zostaje także Michał Łasko. – Z Michałem Łasko krótko po rozpoczęciu sezonu i później prowadziliśmy rozmowy. Cieszę się bardzo, nie chciałbym tu mówić o sytuacji rodzinnej Michała, ale to też stanowi kontekst całego zdarzenia. Domówiliśmy się, podpisaliśmy umowę i Michał Łasko będzie dalej będzie przodownikiem stada i będzie wspierał Michała Kubiaka, który wyrasta na prawdziwego lidera – podkreślił prezes klubu ze Śląska.

Oprócz utrzymania sporej części składu, nie mogło zabraknąć w składzie nowych zawodników. Jednym z nich jest Grzegorz Kosok, który w zeszłym sezonie reprezentował barwy Resovii Rzeszów. – Cieszę się bardzo, że Grzegorz Kosok jest w naszym zespole, z kilku względów. Po pierwsze, jest to wielokrotny reprezentant Polski, po drugie jest to środkowy o ciekawej charakterystyce gry, a po trzecie jest zawodnikiem polskim, z polskim paszportem, którego brakowało nam w koncepcji składu, żeby można było wzmocnić przyjęcie. Poza tym to jest chłop od nas, czyli Ślązak z dziada pradziada – wyliczał zalety nowego nabytku Zdzisław Grodecki.Drugim siatkarzem, który zasili szeregi jastrzębian, jest Denis Kaliberda, reprezentant Niemiec. – Wspólnie z trenerem Bernardim obserwowaliśmy go już od wielu lat, był w naszym kręgu zainteresowań. Po bardzo dobrym tegorocznym sezonie w Piacenzie, wróciliśmy do rozmów. Myślę, że jego charakterystyka gry w połączeniu z kodem DNA Michała Masnego spowoduje, że kibice będą pod wielkim wrażeniem jego gry.

Skoro do klubu przyszli nowi siatkarze, oznacza to, że z kimś trzeba było się pożegnać. W nowym sezonie nie zobaczymy już w barwach brązowych medalistów mistrzostw Polski Roba Bontje. Prezes tak tłumaczył powody tej decyzji. – Jestem bardzo wdzięczny Robowi Bontje. On ma ważny kontrakt w dalszym ciągu z naszym klubem, natomiast prowadzimy z nim rozmowy na temat jego rozwiązania i szukamy dla niego klubu. Zmieniające się przepisy w sprawie obcokrajowców w przyszłości powodują, że musimy się zabezpieczać, rozwiązując z nim kontrakt – powiedział Grodecki.

Porównując zmiany dokonane teraz, a zmiany jakie zachodziły w składzie Jastrzębskiego Węgla w poprzednich latach, można powiedzieć, że tym razem były one kosmetyczne. – Łatwo jest siedzieć w fotelu przed komputerem, nie ponosić odpowiedzialności i wydawać opinie. Tak jest najłatwiej, ale zarząd klubu i ja osobiście jesteśmy stale na to przygotowani. Od wielu lat budowaliśmy sobie poprzez różne działania taką pozycję, ażebyśmy mogli dojść do tego, co dzisiaj ogłosiliśmy – stabilność składu, wzmocnienie składu na newralgicznych pozycjach, które nam kulały, oczywiście co jest bardzo ważne, w ramach możliwości budżetowych, bo budżet nie jest z gumy. W czasach ciężkiego kryzysu zdecydowaliśmy się na duże cięcia finansowe pewnych rzeczy. Trzecia bardzo ważna rzecz, to do składu włączamy kolejnych zawodników z Akademii Talentów. Oczywiście rozwój klubu, rozwój Akademii Talentów, będzie w przyszłości powodował to, że najwięksi „hejterzy” i osoby, które stawiają nam te zarzuty, będą zadowolone.

Zapytany o cele na nadchodzący sezon 2014/2015 prezes nie zadeklarował ich jednoznacznie. – Za wcześnie na ten temat mówić, bo dzisiaj my ogłosiliśmy skład, natomiast nie znamy składów pozostałych drużyn, nie znamy wielkości ligi. Nie ma co ukrywać, Jastrzębski Węgiel posiada w swojej kolekcji 10 medali, jest brązowym medalistą Ligi Mistrzów, w młodzikach zdobył złoty medal, srebrny medal w kadetach, buduje swoją pozycję i życzyć tylko pozostaje, żeby tę pozycję wybudował tak, żebyśmy zawsze się mogli cieszyć z medali – zakończył swoją wypowiedź Zdzisław Grodecki.

źródło: inf. własna, jasnet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved