Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Stephane Antiga: Naszym celem jest awans

Stephane Antiga: Naszym celem jest awans

fot. pzps.pl

W czwartek o godzinie 14.00 w hotelu Orbis we Wrocławiu odbyła się konferencja prasowa przed Turniejem Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy 2015. Polacy zagrają z Łotwą, Słowenią i Macedonią. - Jestem bardzo zadowolony z zespołu - mówił Stephane Antiga.

Konferencję prasową rozpoczął libero naszej reprezentacji, Paweł Zatorski. – Trenujemy ze sobą krótko, bo tylko 1,5 tygodnia. Jednak mam nadzieję, że tę pracę, którą wykonaliśmy przez ten czas uda nam się przełożyć na dobrą grę. Teraz skupiamy się na najbliższych meczach i to jest najważniejsze. W hali we Wrocławiu rozegraliśmy już wiele spotkań. Gra się tutaj bardzo dobrze, a ja osobiście przyjemnie wspominam wszystkie mecze tu rozegrane. Wierzę, że jako drużyna po tym turnieju również będziemy mieć miłe wspomnienia – wyjaśniał zawodnik, który w nowym sezonie grać będzie w kędzierzyńskiej ZAKSIE.

Nowym kapitanem polskiej kadry wybrany został Michał Winiarski. – Odkąd pamiętam, w reprezentacji to selekcjoner wybierał kapitana. Tym razem padło na mnie. To ogromne wyróżnienie i zaszczyt. Mam nadzieję, że udźwignę reprezentowanie drużyny zarówno na boisku, jak i poza nim. W tym momencie najważniejsze są dla nas kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Chcemy zagrać jak najlepiej i awansować. Podchodzimy do tego turnieju bardzo poważnie i mocno skoncentrowani. Chcemy wywalczyć awans, a w przyszłym roku dobrze się w tych zawodach zaprezentować, żeby nie musieć więcej grać kwalifikacji – powiedział popularny „Winiar”.

Michał Winiarski wspomniał również, że treningi reprezentacji prowadzone są w języku polskim, czego dawno nie było. – Tak, z językiem polskim jest coraz lepiej – przyznał Stephane Antiga. – Jestem bardzo zadowolony z zespołu, zawodnicy ciężko pracują, grupa jest bardzo fajna. To będzie nasz pierwszy turniej, ale zarazem bardzo ważny. Przygotowania były krótkie, ale myślę, że jesteśmy gotowi i koncentrujemy się na pierwszym meczu. Naszym celem jest awans – jasno zadeklarował szkoleniowiec.źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved