Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Polacy faworytami turniejów kwalifikacyjnych

Polacy faworytami turniejów kwalifikacyjnych

fot. archiwum

- Myślę, że nikt w kraju nie zastanawia się nawet, czy awansujemy na EURO. Jedyne, czego możemy się obawiać, to sytuacja, gdy w nasze szeregi wkradnie się lekceważenie. Mam jednak wrażenie, że trenerzy do tego nie dopuszczą - mówi Ireneusz Mazur.

Skoro w tym sezonie myślimy o rzeczach wielkich, to nie powinniśmy się obawiać rywali pokroju Macedonii czy Łotwy. Oczywiście to tylko sport i każdemu należy się szacunek, jednak nikt w naszym kraju nie wyobraża sobie innego rozwiązania niż awans Polaków na mistrzostwa Europy – przekonuje Łukasz Kadziewicz, były reprezentant, gracz Cuprum Lubin. Ta opinia jest wyważona, choć weekendowi rywale biało-czerwonych na pewno nie należą do światowej czołówki – Słowenia zajmuje 38. miejsce w rankingu FIVB, 52. jest Łotwa, a Macedonia 117.

Zresztą nawet rywale nie kryją, kto jest faworytem turnieju we Wrocławiu (16-18.05). – Polska jest zdecydowanym numerem jeden, my postaramy się wywalczyć co najmniej drugie miejsce – mówi słoweński środkowy Alen Pajenk, który w poprzednim sezonie występował w Jastrzębskim Węglu. – Oczywiście chcemy wygrać, co się da, jednak wiemy, gdzie przyjeżdżamy i jakie jest nasze miejsce w szeregu – dodaje zawodnik, który w PlusLidze pokazał się z bardzo dobrej strony.

Alen tak mówił, że walczą o drugie miejsce? – dziwi się kolega klubowy Słoweńca Michał Kubiak. – Widać rywale próbują zdjąć z siebie odpowiedzialność i całą presję przerzucić na nas. My zdajemy sobie sprawę, że musimy zwyciężyć i wywalczyć awans na EURO, lecz mogę zapewnić, iż nikogo nie lekceważymy. Najważniejsze, że dobrze pracujemy i dobrze czujemy się w naszym towarzystwie – dodaje.Trzeba pamiętać, że poziom siatkówki bardzo się wyrównał. Nie możemy sobie pozwolić na lekceważenie kogokolwiek. Myślenie, że ktoś jest od nas słabszy, mogłoby się źle dla nas skończyć. Na pewno nie będzie to więc turniej, który można nazwać spacerkiem – przekonuje kapitan Michał Winiarski, który wczoraj wraz z całą ekipą odbył kolejny trening we Wrocławiu.

Więcej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved