Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Na kogo postawi Sparta Warszawa?

Na kogo postawi Sparta Warszawa?

fot. archiwum

Działacze Sparty Warszawa przystąpili do budowy zespołu na kolejny sezon. Wszystko wskazuje na to, że stołeczna drużyna po raz kolejny postawi na młode zawodniczki. Jak na razie trwają negocjacje z poszczególnymi siatkarkami.

Po zakończonym już sezonie w warszawskiej Sparcie nastąpiły zmiany na ławce trenerskiej. Jacka Pasińskiego zastąpiła Agata Szustowicz, której zadaniem będzie zbudowanie zespołu na kolejny sezon gry w I lidze. Zapewne w stołecznej ekipie obędzie się bez oszałamiających transferów. Ograniczenia finansowe powodują, że najprawdopodobniej władze klubu po raz kolejny postawią na młodzież. – Sytuacja finansowa klubu nie jest ciekawa, nie mamy do dyspozycji olbrzymich pieniędzy. Na razie jesteśmy w trakcie rozmów z zawodniczkami. Niektóre mają wygórowane oczekiwania finansowe, a nie są ich warte. Rynek to szybko zweryfikuje. Albo znajdą kluby, które je zatrudnią, albo przyjdą do nas – skomentowała Agata Szustowicz, która chce zbudować mieszankę doświadczonych i młodych zawodniczek. – Lubię mieć w zespole dwie, trzy starsze zawodniczki wsparte młodymi siatkarkami, bo one bardzo fajnie współpracują ze starszymi dziewczynami. Wzorują się na nich i szybciej się od nich uczą – dodała.

Jak na razie z klubem pożegnały się Monika Bociek i Klaudia Alagierska, które związały się z Siódemką Legionovia SK bank Legionowo. Wszystko wskazuje na to, że w Sparcie nie zagrają już także Angelika Bulbak, Katarzyna Wysocka i Justyna Sachmacińska.

Zmiany zajdą także w juniorskim zespole stołecznej ekipy. Miniony sezon nie był dla niej zbyt udany. Dysponowała ona ciekawym i mocnym składem, przez co była stawiana w gronie kandydatów do medali. Jednak jeden przegrany mecz w fazie ćwierćfinałowej zamknął jej drogę do półfinału. Od nowego sezonu juniorki warszawskiej drużyny szkolił będzie Dawid Michor, który wcześniej był II trenerem I-ligowego zespołu Sparty. – Jestem ambitny i zdecydowałem się podjąć to wyzwanie. Mam sporo chęci, by z juniorkami osiągnąć dobry wynik w mistrzostwach Polski. Wiem, że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane, ale liczę, że uda mi się stworzyć ciekawy zespół, który będzie w stanie osiągać zadowalające wyniki – podkreślił Michor.Jednak aby tak się stało, do drużyny powinny dołączyć perspektywiczne juniorki, które będą reprezentowały na tyle wysoki poziom, by zrealizować postawione przed nimi zadania. Zapewne po raz kolejny najzdolniejsze młode zawodniczki będą grały nie tylko w mistrzostwach Polski juniorek, ale także dostaną szansę zaprezentowania się w I lidze. – Liczymy na to, że w barwach naszego klubu zagrają zdolne juniorki, które dotychczas trenowały w mniejszych miejscowościach, w których nie miały szans „wybicia się" i szybszego rozwoju, czego możliwość otrzymają w Warszawie. Na pewno każda z dziewczyn, która się do nas zgłosi, otrzyma szansę zaprezentowania swoich umiejętności w treningach – dodał Michor.

O tym, kto ostatecznie zasili szeregi Sparty, dowiemy się w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved