Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mareen Apitz nową rozgrywającą w RC Cannes

Mareen Apitz nową rozgrywającą w RC Cannes

fot. archiwum

Długoletnia przygoda Mareen Apitz z niemiecką drużyną dobiega końca. Od nowego sezonu reprezentantka Niemiec zasili szeregi wielokrotnego mistrza Francji - zespołu RC Cannes, który będzie dla niej dopiero drugim zespołem w karierze.

Przypomnijmy, że w klubie z Drezna spędziła ona aż szesnaście lat. Kariera Mareen Apitz rozpoczęła się w wieku 11 lat, kiedy to rozpoczęła treningi pod okiem szkoleniowca Klausa Kaisera. To właśnie ten trener wywarł duży wpływ na dalszy rozwój zawodniczki, która wkrótce stała się jedną z podstawowych siatkarek niemieckiej drużyny. W 2007 roku zdobyła swój pierwszy mistrzowski tytuł, a w 2010 roku doszła do tego wygrana w rozgrywkach pucharowych Niemiec oraz w Pucharze Challenge w 2010 roku. W obecnym sezonie koronacją kariery zawodniczki w klubie z Drezna było zdobycie tytułu mistrzowskiego.

– Emocje związane z pobytem w Dreźnie będą zawsze w mojej pamięci. Jestem wdzięczna szkoleniowcowi (Alex Waibl – przyp. red.), że mogłam pod jego okiem rozwijać się w ostatnich latach i zawsze darzył mnie ogromnym zaufaniem. Opuszczam Drezno ze smutkiem i radością jednocześnie. Jestem dumna, że mogłam zakończyć sezon zdobyciem tytułu mistrzowskiego, ale cieszę się na nowe wyzwanie, którym na pewno będzie gra w zespole z Cannes – komentuje zawodniczka.

Swojego smutku nie ukrywa szkoleniowiec drużyny. – Na pewno życzylibyśmy sobie, aby Mareen z nami pozostała. To będzie ogromna strata dla zespołu, dlatego że miała ona ogromny udział w zdobyciu tytułu mistrzowskiego. Wspólny rozdział, który pisaliśmy z Mareen, dobiega końca, ale ona na zawsze pozostanie dla nas jak rodzina. Możemy kiedyś będzie okazja się z Mareen spotkać, miejmy nadzieję w roli zawodniczki – zakończył ze smutkiem prezes klubu DSC Drezno Dr. Jörg Dittrich. Mareen Apitz zastąpi w zespole serbską rozgrywającą Anę Antonijević.źródło: dresdnersportclub.de, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved