Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Gabriela Wojtowicz-Polańska zagra w Budowlanych

Gabriela Wojtowicz-Polańska zagra w Budowlanych

fot. archiwum

Kolejna siatkarka uzgodniła warunki umowy z Budowlanymi Łódź. Środkowa Gabriela Wojtowicz-Polańska po rocznym urlopie macierzyńskim wraca do siatkówki i będzie nową zawodniczką łódzkiej drużyny. Budowlani wciąż poszukują wartościowej atakującej.

Gabriela Wojtowicz-Polańska przede wszystkim imponuje wzrostem, bo mierzy aż 202 cm. Jej poprzednim klubem był BKS Aluprof Bielsko-Biała. Przez ostatni rok nowa siatkarka łódzkiej drużyny jednak nie grała, bo została mamą. Wojtowicz-Polańska ma na koncie m.in. mistrzostwo Polski zdobyte z Muszynianką. Nowa środkowa Beef Master Budowlanych już dziś będzie trenować z nowym zespołem. Zastąpi w nim Olgę Tracz, z którą nie przedłużono kontraktu.

W Łodzi na przyszły sezon pozostaną Natalia Nuszel, Dorota Ściurka, Sylwia Pycia oraz Aleksandra Sikorska.Cieszymy się, bo chcemy zostawić trzon drużyny w postaci sześciu lub siedmiu siatkarek i zatrudnić kilka nowych – mówi prezes klubu, Marcin Chudzik.Przekonanie dziewczyn do pozostania w Łodzi nie było trudne. Podobało im się tutaj. Siatkówka to gra zespołowa i potrzebna jest stabilizacja. Najlepszym przykładem jest reprezentacja Belgii, która dzięki stałej kadrze gra bardzo dobrze. Pamiętamy kwalifikacje do mistrzostw świata w Łodzi, kiedy to właśnie ta drużyna pokonała nasze gwiazdy – dodaje.

Na pewno pożegna się z nami Anita Kwiatkowska, dlatego szukamy jej następczyni. Mamy kilka opcji na jej miejsce. Potrzebujemy naprawdę solidnej atakującej. Nie ma już tematu pozyskania Katarzyny Zaroślińskiej, która wybrała inny klub. Cały czas rozmawiamy jednak z Anną Podolec z Atomu Trefla Sopot. Jest też wariant zagraniczny, ale tutaj nie mogę jeszcze niczego zdradzić. Jeśli to jednak wyjdzie, to będzie prawdziwy hit transferowy – twierdzi Marcin Chudzik. Zmianie ulegnie też najprawdopodobniej nazwa zespołu, w której znajdzie się miejsce dla nowego sponsora.Więcej w serwisie lodz.sport.pl

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved