Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Co słychać w obozie Chemika Police?

Co słychać w obozie Chemika Police?

fot. archiwum

Chemik Police po zdobyciu mistrzostwa oraz Pucharu Polski nie myśli o rewolucji kadrowej. Skład ma wzmocnić kilka zawodniczek. Jak mówi prezes Joanna Żurowska, ekipę z zachodniopomorskiego wzmocniły już cztery siatkarki.

W Chemiku przyjęto strategię, że w okresie transferowym wszystkie informacje podawane są jednocześnie. Nie ma konkretnych, pojedynczych przecieków dotyczących wzmocnień. – W tej chwili zakontraktowaliśmy cztery nowe siatkarki – mówi Joanna Żurowska, prezes Chemika.

W klubie, oprócz Any Bjelicy, która już wcześniej parafowała nową, dwuletnią umowę, powinny zostać Katarzyna Mróz, Anna Werblińska, Maja Ognjenović, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Gajgał-Anioł. Najprawdopodobniej kontrakt przedłuży również Małgorzata Glinka-Mogentale, lecz wszystko zależy od tego czy będzie chciała kontynuować swoją bogatą karierę jeszcze przez jeden sezon.

Największy znak zapytania postawić można przy nazwiskach Anny Grejman, Dominiki Sobolskiej i Justyny Raczyńskiej. Dwie pierwsze to młode siatkarki, które często traciły miejsce w składzie meczowym. – Rozważamy opcję wypożyczenia, ale musimy dokładnie przedyskutować to z trenerem – tłumaczy prezes Żurowska. Z kolei Raczyńska, choć najbardziej z Policami związana, to wątpliwe, aby przekonała do siebie trenera i dostawała więcej okazji do gry. Jeśli chce walczyć – raczej zmieni klub. Jeśli nie przeszkadza jej głęboka rezerwa – zostanie w Policach.W zespole pozostanie także zapewne Izabela Kowalińska. Policzanki oprócz gry w ORLEN Lidze mierzyć się będą także w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Grania będzie więc sporo i dwie bardzo dobre atakujące to niemal obowiązek. Podobnie przedstawia się przyszłość Lucie Muhlsteinovej, która była rezerwową rozgrywającą. Z nieoficjalnych informacji wynika, że z Chemikiem zwiążą się dwie doświadczone siatkarki, Mariola Zenik oraz Aleksandra Jagieło. O ile ta druga byłaby pewną zmienniczką w zespole Cuccariniego, o tyle zakontraktowanie Zenik, po dobrym sezonie Agaty Sawickiej, mogłoby dziwić. Na konkrety trzeba będzie jednak poczekać do końca maja, bo wtedy planowane jest zakończenie budowy zespołu na sezon 2014/2015.

źródło: gs24.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved