Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Aleksander Śliwka: Chciałbym cały czas się rozwijać

Aleksander Śliwka: Chciałbym cały czas się rozwijać

fot. mlodaliga.pl

- Nasza siła tkwi w zgraniu całego zespołu, bardzo dużo razem trenujemy i gramy, to wszystko procentuje właśnie w takich najważniejszych meczach - powiedział Aleksander Śliwka, tegoroczny złoty medalista rozgrywek Młodej Ligi.

Po dwóch znakomitych meczach finałowych pokonaliście Resovię Rzeszów i sięgnęliście po złoto rozgrywek Młodej Ligi. W czym tkwi siła SMS-u Spała?

Aleksander Śliwka:Spotkania z zespołem Resovii nie były łatwe, wymagały ciągłej koncentracji i konsekwencji w grze. Nasza siła tkwi w zgraniu całego zespołu, bardzo dużo razem trenujemy i gramy, to wszystko procentuje właśnie w takich najważniejszych meczach.

Jak oceniasz tegoroczny poziom rozgrywek Młodej Ligi?Poziom był wysoki, naprawdę ciężko było wytrzymać trudy sezonu i wygrać rozgrywki. W roku poprzednim z nami lub przeciwko nam grało wielu zawodników, których dziś oglądamy na parkietach PlusLigi. To dobrze świadczy o poziomie sportowym Młodej Ligi.

W kwietniu wraz z drużyną Resovii Rzeszów zdobyłeś mistrzostwo Polski juniorów, jakie to uczucie być najlepszym w Polsce?

To wielki sukces zarówno dla mnie, jak i dla klubu. To mój pierwszy złoty medal w mistrzostwach Polski, tym bardziej więc cieszy. Był to świetny turniej, pozostało wiele miłych wspomnień. Jeszcze raz dziękuję kolegom i trenerom za wszystko.

Niedawno wraz z kolegami pokonując Austrię i Włochy, wywalczyliście awans do mistrzostw Europy juniorów. Jaki był klucz do sukcesu?

We Włoszech było bardzo emocjonująco. Może pierwszy mecz z Austrią nie przysporzył nam wielu kłopotów, ale konfrontacja z gospodarzami należała zdecydowanie do tych najtrudniejszych w całym sezonie. Pełna hala głośno dopingujących kibiców, wysoka temperatura, presja i dobra dyspozycja Włochów, wszystko było przeciwko nam. Po przegranej w pierwszej partii wygraliśmy jednak dwie zacięte końcówki setów i wywalczyliśmy awans do mistrzostw Europy.

W tym roku waszym nowym trenerem jest Jacek Nawrocki. Jak oceniasz współpracę z nim?

Trener Nawrocki dołączył do sztabu szkoły i reprezentacji w tym sezonie i naprawdę widać postępy w naszej grze. Współpracuje nam się świetnie, do tego przemawiają za nami wyniki, osiągnęliśmy wszystkie cele na ten sezon. Mam nadzieję, że będę miał jeszcze okazję do współpracy z trenerem w przyszłości.

Mimo swojego młodego wieku na swoim koncie masz już tytuły mistrza Polski, wicemistrza Europy, a także brązowy medal mistrzostw świata. Czego można chcieć więcej, mając 19 lat? Jakie cele stawiasz sobie na przyszłość?

Owszem, jestem dumny z tego, co do tej pory udało mi się osiągnąć, ale żadnym sukcesem nie można się zachłysnąć, trzeba to wszystko zostawić za sobą i iść do przodu. Tak naprawdę to dopiero początek mojej przygody z siatkówką. Chciałbym po prostu cały czas się rozwijać i nie łapać kontuzji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved