Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Adrianna Szady i Paula Szeremeta po awansie do ekstraklasy

Adrianna Szady i Paula Szeremeta po awansie do ekstraklasy

fot. Wiesław Kozieł / plusliga.pl

- Opłaciła się ciężka praca na treningach, żeby teraz poczuć ten awans, ten sukces. To niesamowite uczucie - mówiła po zwycięstwie 3:1 nad Karpatami Krosno rozgrywająca Developresu Adrianna Szady. Rzeszowianki wywalczyły awans do ekstraklasy.

Adrianna Szady spotkanie z Karpatami rozpoczęła na ławce rezerwowych. Od drugiego seta grała jednak na stałe i poprowadziła koleżanki do wygranej, która dała historyczny awans do ORLEN Ligi. Developres choć był faworytem, to jednak do końca nie mógł być pewny awansu, a presja była spora. – Każda z nas chciała awansować, bo to uczucie jest niezapomniane i nie do opisania. Teraz każda z nas ma szansę na zaprezentowanie się w ekstraklasie i myślę, że to jest marzenie każdej młodej siatkarki – stwierdziła Szady. – To był bardzo ciężki mecz, bo przegrałyśmy z tą drużyną play-off, a to w głowie zostaje – mówiła później Paula Szeremeta, która rozegrała znakomite spotkanie, kończąc w ataku najważniejsze piłki.

Po ostatniej piłce siatkarki z Rzeszowa przebrały się w okazjonalne koszulki wykonane specjalnie z okazji awansu do ORLEN Ligi. – Prezesi dali nam spory kredyt zaufania, robiąc te koszulki, bo jadąc tu, nie byłyśmy faworytkami. Każdy miał tutaj równe szanse – stwierdziła atakująca Developresu i dodała: – Myślę, że ORLEN Liga będzie nam służyć, bo jesteśmy młodym zespołem, a ta liga potrzebuje teraz młodych dziewczyn, by wchodziły i grały. A my pokażemy serce do gry.

Dla rzeszowianek to jednak nie koniec sezonu. W czwartek czeka je ostatni pojedynek turnieju barażowego w Bydgoszczy, z gospodyniami Pałacem. Obie drużyny pokonując Karpaty, zapewniły sobie miejsce w ORLEN Lidze w przyszłym sezonie, a teraz zagrają jedynie o prestiż. – Musimy pokazać, że jesteśmy już tym zespołem ekstraklasowym i potrafimy grać na takim poziomie – kończy Szady. – To będzie mecz bardziej na luzie, bez ciśnienia. Która drużyna okaże się lepsza, ta wygra, ale będzie się dużo łatwiej grało – kończy Szeremeta.źródło: siatkarskaligatv.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved