Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Adam Kowalski: Chcę wykorzystać szansę w stu procentach

Adam Kowalski: Chcę wykorzystać szansę w stu procentach

fot. Cezary Makarewicz

- Jestem bardzo zadowolony z szansy, jaką dostałem i mam prawie same pozytywne wrażenia - mówi w rozmowie z pzps.pl Adam Kowalski, libero Cerradu Czarnych Radom, który znalazł się w kadrze Polski na Ligę Europejską.

pzps.pl: Tegoroczny sezon ligowy Cerrad Czarni Radom zakończył na siódmym miejscu. Czy taki wynik satysfakcjonuje beniaminka PlusLigi?

Adam Kowalski: Ważne jest to, że udało się nam zakwalifikować do play-off. Zakończyliśmy sezon zwycięstwem, dlatego możemy być usatysfakcjonowani, choć nie w pełni, bo nasze apetyty po rundzie zasadniczej były troszkę większe.

W połowie sezonu prezentowaliście bardzo dobrą siatkówkę. Trener Robert Prygiel w jednej z rozmów z nami powiedział, że wy i tak zdobyliście swoje mistrzostwo. Czuliście w sobie tę siłę?– Czuliśmy pewność siebie, która nas napędzała, a zwycięstwa budowały atmosferę w drużynie, więc można powiedzieć, że tak, czuliśmy tę siłę.

Dla ciebie ten sezon był przełomowy. Praktycznie prosto ze szkoły w Spale trafiłeś na parkiety PlusLigi. Jak wrażenia po tym sezonie?

– Jestem bardzo zadowolony z szansy, jaką dostałem i mam prawie same pozytywne wrażenia. Dla mnie był to debiut w seniorskiej siatkówce, która stoi na bardzo wysokim poziomie. Myślę, że w ogólnym rozrachunku mogę być zadowolony z tego, jakich nabrałem doświadczeń.

Czy w kolejnym sezonie również będziesz bronił barw Cerradu Czarnych Radom?

– Mam ważny kontrakt w Radomiu, więc jeżeli nic nieprzewidywanego się nie wydarzy, to zapewne tak.

Czy zaskoczyło cię powołanie przez Andrzeja Kowala na mecze Ligi Europejskiej?

– Byłem szczęśliwy, choć już jakiś czas temu wiedziałem, że jest szansa na znalezienie się w kadrze, w związku z tym nie było wielkiego zaskoczenia.

W najbliższym czasie weźmiecie udział w rozgrywkach Ligi Europejskiej, będzie to dla was bardzo cenne doświadczenie.

– Oczywiście, mecze w reprezentacji narodowej na każdym szczeblu wiekowym są ogromnym wyróżnieniem, ale także miejscem nabywania nowych doświadczeń.

Czy przed zbliżającym się zgrupowaniem stawiasz sobie jakiś cel do zrealizowania?

– Moim celem jest rozwijanie się w każdym elemencie, a w przypadku otrzymania szansy od trenera wykorzystanie jej w stu procentach i udowodnienie przydatności do tej kadry.

*Autorem wywiadu jest Katarzyna Porębska (pzps.pl)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved