Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Witold Grochowski szefem ŚZPS

Witold Grochowski szefem ŚZPS

fot. Tomasz Tadrała

Po śmierci Marka Kisiela Śląski Związek Piłki Siatkowej musiał wybrać nowego szefa. Został nim Witold Grochowski, który na rzecz śląskiej i zagłębiowskiej siatkówki pracuje od 1969 r. Do struktur związku powołano dodatkowo Waldemara Kawkę.

30 marca środowisko siatkarskie nie tylko na Śląsku, ale i w całym kraju obiegła informacja o śmierci dotychczasowego prezesa Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, Marka Kisiela, który kierował pracą związku przez ostatnią dekadę. W tym tygodniu odbyło się posiedzenie zarządu ŚZPS, podczas którego wybierano spośród dwóch kandydatów – Witolda Grochowskiego i Marcina Weinera. Wybór padł na tego pierwszego, który wygrał stosunkiem głosów 7:4.

Dla Grochowskiego nie będzie to pierwsza kadencja jako szefa ŚZPS. Stanowisko to piastował od 1969 r. i dopiero w 2004 r. został zastąpiony przez Marka Kisiela. Grochowski od 1973 r. związany był też ze strukturami Polskiego Związku Piłki Siatkowej, pracując w komisjach terenowych. Był również skarbnikiem oraz wiceprezesem PZPS ds. organizacyjnych. Na posiedzeniu do zarządu ŚZPS powołano również Waldemara Kawkę, który został jednocześnie Przewodniczącym Wydziału Szkolenia.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved