Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja: Eczacibasi Stambuł sięga po gwiazdy

Turcja: Eczacibasi Stambuł sięga po gwiazdy

fot. archiwum

Już od kilku lat liga turecka wyrasta na jedną z najlepszych w Europie. Dotychczas prym w niej wiódł Vakifbank, ale w kolejnym sezonie może się to zmienić, bowiem prawdziwy dream team budują działacze Eczacibasi Stambuł.

W ostatnich latach nie tylko w tureckiej, ale także w europejskiej siatkówce rządził Vakifbank Stambuł. Jednak w następnym sezonie zdetronizować go może Eczacibasi Stambuł, które dokonało już znaczących roszad kadrowych, a zapewne to jeszcze nie koniec zmian w jednym z czołowych, tureckich klubów. Przede wszystkim na jego ławce trenerskiej nie będzie zasiadał już Lorenzo Micelli. Zastąpić ma go inny włoski szkoleniowiec – Giovanii Caprara.

Ponadto w zespole znalazło się miejsce dla doświadczonej przyjmującej, Jordan Larson, która ostatnio grała w Dinamie Kazań. Wraz z rosyjskim zespołem zdobyła czterokrotnie mistrzostwo kraju, w minionym sezonie triumfowała z nim w Lidze Mistrzyń, a ostatnio sięgnęła także po klubowe mistrzostwo świata. Z Seulu do Stambułu przeniosła się reprezentantka Dominikany, Bethania de la Cruz. W szeregach uczestnika ostatniego turnieju finałowego Ligi Mistrzyń znalazło się także miejsce dla doświadczonej, niemieckiej środkowej Christiane Furst, która w minionym sezonie broniła barw Vakifbanku oraz młodej Nilay Ozdemir. Ona z kolei w zakończonych już rozgrywkach reprezentowała Fenerbahce. Poza tym w klubie zostać mają między innymi: Busra Cansu, Neslihan Demir oraz Maja Poljak. Zatem zanosi się na to, że w Stambule tworzy się kolejna potęga. Można się jedynie zastanawiać, jak nad tyloma utytułowanymi zawodniczkami uda się zapanować trenerowi Caprarze?

źródło: eczacibasisporkulubu.org.tr, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved