Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Sarnecki wśród wyróżnionych, Kohút i Pencová siatkarzami Słowacji

Sarnecki wśród wyróżnionych, Kohút i Pencová siatkarzami Słowacji

fot. Joanna Skólimowska

W 20. Plebiscycie Słowackiej Federacji Siatkówki wybrano najlepszych 2013 roku. Tytuł najlepszego siatkarza przypadł Emanuelowi Kohútowi, najlepszą siatkarką została Jaroslava Pencova, a najlepszym siatkarzem ekstraklasy - Mikołaj Sarnecki.

Po raz pierwszy w historii plebiscytu poza najlepszym zawodnikiem i zawodniczką, drużyną i trenerem roku oraz najlepszymi siatkarzami i siatkarkami na danych pozycjach wprowadzono nowe kategorie. Doceniając rodzime rozgrywki, Słowacy wybierali najlepszych siatkarkę i siatkarza słowackiej ekstraligi. W premierowej kategorii triumfowali Miroslava Kuciaková i Polak – Mikołaj Sarnecki. Polski atakujący ŠK Chemes Humenne w znacznym stopniu przyczynił się do zdobycia przez Chemes tytułu mistrzowskiego.

Już w poprzedniej edycji Plebiscytu środkowy reprezentacji Słowacji był o krok od triumfu, wówczas ostatecznie musiał uznać wyższość Lukáša Diviša, kończąc na drugim miejscu zestawienia. Emanuel Kohút jest niewątpliwie jednym z filarów kadry narodowej naszych południowych sąsiadów, mając ze sobą także wyjątkowo udany sezon na ligowych parkietach. 31-letni zawodnik otrzymał 166 punktów, o 14 więcej od sklasyfikowanego na drugiej pozycji rozgrywającego Jastrzębskiego Węgla – Michala Masnego. Miejsce trzecie przypadło natomiast dwukrotnemu triumfatorowi Plebiscytu, środkowemu mistrza Niemiec – Tomasowi Kmeťowi. Ubiegły sezon był w moim wykonaniu lepszy, przede wszystkim w rozgrywkach klubowych, dlatego nie spodziewałem się, że mogę wygrać w Plebiscycie – mówił najlepszy siatkarz 2013 roku, dodając: – Jestem zaszczycony, znajdując się w towarzystwie takich zawodników jak Kravárik, Richard Nemec, Martin Nemec, Masny, Kmeť czy Diviš. To dla mnie bardzo miłe i doceniam to – powiedział środkowy Bre Lannutti Cuneo, z którym we włoskiej Serie A wywalczył szóste miejsce.

W kategorii kobiet triumfowała środkowa aktualnego mistrza Niemiec – Jaroslava Pencová, która w poprzednim zestawieniu była trzecia. Dla Pencovej to pierwsze tego typu wyróżnienie, siatkarka 2013 roku zdobyła 167 punktów, wyprzedzając zeszłoroczną zwyciężczynię Dominikę Valachovą, która otrzymała 139 punktów. Podobnie jak Emanuel Kohút laureatka Plebiscytu nie kryła zaskoczenia. – Zwycięstwo naprawdę mnie zszokowało. To miłe uczucie, największe wyróżnienie jakie może spotkać zawodników na Słowacji. Bardzo to doceniam – dodała Pencová.W zestawieniu najlepszych drużyn pierwsze miejsce zajął zespół mistrza Słowacji – ŠK Chemes Humenné, którego trener – Richard Vlkolinský – wygrał w zestawieniu na najlepszego trenera rozgrywek mężczyzn. W kategorii na najlepszego trenera kobiet triumfował Marek Rojko – trener reprezentacji kobiet.

Wyniki Plebiscytu za rok 2013:

Najlepszy siatkarz roku na Słowacji
1. Emanuel Kohút (Bre Banca Cuneo)  166 pkt
2. Michal Masný (Jastrzębski Węgiel) 152
3. Tomáš Kmeť (Berlin Recycling Volleys) 143

Najlepsza siatkarka roku na Słowacji
1. Jaroslava Pencová (Dresdner SC) 167 pkt
2. Dominika Valachová (Ladies in Black Aache) 139
3. Miroslava Kuciaková (VK Slávia Bratislava) 75

Najlepsza drużyna roku na Słowacji
1. ŠK Chemes Humenné 128 pkt
2. VK Doprastav Bratislava 64
3. Męska reprezentacja narodowa 56

Najlepszy siatkarz słowackiej ekstraligi w sezonie 2013/2014:
1. Mikołaj Sarnecki (ŠK Chemes Humenné) 92 pkt
2. Kervin Pinerua (VK Prievidza) 54
3. Martin Sopko ml. (VK Slávia Svidník) 48

Najlepsza siatkarka słowackiej ekstraligi w sezonie 2013/2014:
1. Miroslava Kuciaková (VK Slávia Bratislava) 79 pkt
2. Monika Stankovianska (VK Doprastav Bratislava) 65
3. Dominika Drobňáková (VK Doprastav Bratislava) 41

Najlepsi wg pozycji:

rozgrywający: Michal Masný i Martina Viestová
środkowi: Emanuel Kohút i Jaroslava Pencová
atakujący: Martin Nemec i Monika Stankovianska
przyjmujący: Matej Paták i Miroslava Kuciaková
libero: Róbert Hupka i Dominika Valachová

Drużyny roku:
mężczyzn: Michal Masný, Martin Nemec, Emanuel Kohút, Matej Paták, Tomáš Kmeť, Lukáš Diviš, Róbert Hupka (libero)
kobiety: Martina Viestová, Monika Stankovianska, Jaroslava Pencová, Miroslava Kuciaková, Tatiana Crkoňová, Ivana Bramborová, Dominika Valachová (libero)

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved