Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Reprezentant Polski nowym przyjmującym AZS-u Częstochowa

Reprezentant Polski nowym przyjmującym AZS-u Częstochowa

fot. archiwum

Medalista mistrzostw Europy i mistrzostw świata kadetów przyjmujący Rafał Szymura zasili szeregi akademików spod Jasnej Góry. Młodzieżowy reprezentant Polski, aktualny wicemistrz kraju juniorów z AZS-em związał się trzyletnim kontraktem.

Od lat to właśnie AZS Częstochowa słynął ze szkolenia młodzieży. W ostatnich latach wielokrotnie to właśnie w Częstochowie rozbłysnęły talenty młodych zawodników. Stawiający na młodzież włodarze AZS-u po raz kolejny pokusili się o stworzenie składu mającego być mieszanką młodości i doświadczenia. Młodym, choć nie anonimowym w środowisku siatkarskim zawodnikiem, mającym zbierać pierwsze szlify w siatkarskiej ekstraklasie jest Rafał Szymura. Niespełna 19-letni zawodnik SMS-u Spała w ostatnich latach reprezentował barwy TS-u Volleya Rybnik.

Rafał Szymura ma już na swoim koncie sukcesy w siatkówce młodzieżowej. W 2013 roku w Laktasi podczas mistrzostw Europy kadetów nowy przyjmujący AZS-u Częstochowa z reprezentacją Polski zdobył srebro rozgrywek, aby krótko później podczas mistrzostw świata w Tijuanie wywalczyć miejsce na najniższym stopniu podium. W obu tych turniejach Rafał Szymura poza medalem zespołowym zdobył indywidualne wyróżnienia, zostając uznanym najlepszym przyjmującym mistrzostw Europy i mistrzostw świata. Z AZS-em Częstochowa młody zawodnik podpisał trzyletni kontrakt.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved