Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zatorski: Pogodziłem się z tym, że muszę odejść

Paweł Zatorski: Pogodziłem się z tym, że muszę odejść

fot. Izabela Kornas

- Na początku nie było w ogóle rozmowy, a gdy do takiej doszło i poznałem warunki oferowane przez klub, to nie było opcji, by do tych negocjacji usiąść - zdradza kulisy swojego odejścia ze Skry Bełchatów Paweł Zatorski, który zdecydował się na ofertę ZAKSY.

Dostrzegasz w pracy Antigi podobieństwa do Miguela Falaski?

Paweł Zatorski:Widzę, że obaj mają podobne podejście do tematu i wiedzą czego chcą. Jest to niezwykle istotne u trenera, ponieważ zawodnik musi być przekonany, że w jego pracy występuje jakaś myśl szkoleniowa i taktyczna. Obaj to mają. Widoczny też jest luz i nie ma „spinki”, która towarzyszy niektórym trenerom. Przez to jest łatwiej pracować.

W Skrze cię w już nie będzie, a obrazki z finału widział chyba każdy kibic żółto-czarnych. To była gorzka radość z tego złota.Do mnie dopiero teraz dociera to, co się wtedy wydarzyło. Stworzyliśmy z chłopakami fajną grupę, która odniosła duży sukces. Dziś, kiedy mam już pewną przyszłość w nowym klubie, mogę się z tego spokojnie cieszyć. Będę miał wyjątkowe wspomnienia, a w trakcie tego finału nastąpiła totalna kumulacja wszelkich emocji.

Ciebie jako wychowanka nie bolało to, że po raz drugi spotkałeś się z tym, że to Skra cię nie chce?

Bolało, ale moje samopoczucie poprawiało to, że chciał mnie Miguel. Mocno o tym wiedziałem. Dwa tygodnie przed półfinałem trener mi zadeklarował, że zrobi wszystko, żebym został. Byliśmy obaj umówieni, że jestem w stanie zostać za rozsądne pieniądze. Nie wymagałem cudów, a temat mieliśmy zamknąć przed meczami półfinałowymi. Jednak mimo moich deklaracji, nie było żadnego odzewu ze strony klubu. Pogodziłem się wtedy z tym, że jednak jestem niechciany i muszę odejść. W każdym razie jestem wdzięczny trenerowi i chłopakom za to, że byli ze mną, ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy mimo najszczerszych chęci.

Byłeś skory przystać po raz drugi na warunki, które w jakiś sposób nie spełniały twoich oczekiwań?

Na początku nie było w ogóle rozmowy, a gdy do takiej doszło i poznałem warunki oferowane przez klub, to nie było opcji, by do tych negocjacji usiąść. Była to kwota dużo niższa niż miałem do tej pory. Po najlepszym sezonie w mojej karierze nie mogłem sobie na to pozwolić.

Masz żal do władz klubu?

Nie. Jestem wdzięczny za szansę, którą od nich otrzymałem. Wcześniej pokazałem się w Częstochowie, gdzie również miałem pierwsze kontakty z reprezentacją. Tutaj jednak dostałem szansę na pokazanie się w dobrej drużynie. Myślę, że tę okazję wykorzystałem. Moim marzeniem, które się spełniło, było tutaj zagrać. Jednak nie można ciągle nimi żyć. Życzę powodzenia Skrze i ciągle będę się utożsamiał z tym klubem. Niech wygrają Ligę Mistrzów, ale zdobędą srebro w PlusLidze.

Ile ofert leżało na stole poza ZAKSĄ?

Tym razem po dobrym sezonie w lidze miałem komfortową sytuację jeśli chodzi o wybór swej przyszłości. W poprzednim sezonie byłem trzymany w dużej niepewności, bo przecież kontrakt na kolejny rok gry w Skrze podpisałem pod koniec czerwca. Kiedy później się dowiedziałem, że gdyby nie Miguel, to by mnie tu nie było, to jednak duży strach mnie ogarnął, że mogłem zostać na lodzie. W tym roku ucieszyło mnie to, że odezwały się do mnie najsilniejsze kluby w Polsce, a po sezonie dostałem informację od Bartka Kurka, że możliwy był również kierunek zagraniczny. Podjęcie ostatecznej decyzji nie należało do najprostszych, a wybór ZAKSY warunkowała m.in. silna kadra oraz osoba trenera.

Uwzględniasz możliwość powrotu do Bełchatowa?

Moim marzeniem będzie tutaj wrócić. Było widać, że jestem z tym klubem związany emocjonalnie. Po finale słyszałem wiele głosów, że odstawiłem doskonały teatrzyk. Jednak istotne jest dla mnie to, że cały zespół mocno mnie wspierał w tych chwilach i był ze mną w tej sytuacji. Przez to nie mam żadnego żalu. Chciałbym ich spotkać jeszcze na swojej drodze i móc wrócić do Bełchatowa.

Więcej w serwisie belsport.pl

źródło: belsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved