Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Winiarski: Aż chce się pracować

Michał Winiarski: Aż chce się pracować

fot. Joanna Skólimowska

- Stephane powiedział, że nic się nie zmienia, mam pozostać tym samym człowiekiem co do tej pory - mówi Winiarski. - Czuję dumę, chociaż tak naprawdę jeszcze nie liznąłem obowiązków kapitana. Wiem, że na pewno częściej będę miał do czynienia z mediami.

Doświadczony przyjmujący spędził ostatni sezon w rosyjskim Fakiele Nowy Urengoj. Gra w wymagającej Superlidze to wielkie wyzwanie, z którym przed rokiem nie dał sobie rady Bartosz Kurek, przedwcześnie rozwiązując kontrakt z Dynamem Moskwa. „Winiar”, mimo kłopotów zdrowotnych, zakończył rozgrywki w dobrej dyspozycji, choć bez sukcesu sportowego (porażka w ćwierćfinale play-off). – To najmocniejsza i najtrudniejsza liga na świecie – przyznaje Michał Winiarski, który przy okazji pobytu na Wschodzie miał okazję nieźle się zahartować. – Dopiero tam zdałem sobie sprawę, jak Rosja jest potężna. Lot samolotem między miastami może trwać tyle co z Polski na Kubę, a wciąż przecież jesteśmy w tym samym kraju. Do tego dochodzi zmiana czasu czy temperatury. W mieście, w którym grałem, kiedyś było minus 52 stopnie – opowiada „Winiar”.

Jest jednym z tych siatkarzy kadry, którzy doskonale znają z boiska obecnego selekcjonera. Spędził z nim na parkiecie dwa sezony w Skrze Bełchatów. – Wszyscy w reprezentacji jesteśmy pełni optymizmu, czujemy dużo świeżej energii, a świetna atmosfera sprawia, że aż chce się pracować – przyznaje Winiarski. – Fajnie, że Stephane mówi dobrze po polsku, tego dawno już nie było w kadrze w kontaktach z trenerem. Czeka go dużo pracy – podkreśla kapitan zespołu. – Musimy zacząć od dobrych kwalifikacji do mistrzostw Europy. Trzeba je wygrać i potem skupić się na kolejnych imprezach, z mistrzostwami świata na czele. Przyznam, że już nie mogę się doczekać hymnu na Stadionie Narodowym na otwarcie mundialu.

Więcej w serwisie gwizdek24.se.plźródło: gwizdek24.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved