Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Łukasz Żygadło: Będę walczyć o miejsce w reprezentacji

Łukasz Żygadło: Będę walczyć o miejsce w reprezentacji

fot. Joanna Skólimowska

Reprezentacja Polski mężczyzn po przylocie do Wrocławia rozpoczęła przygotowania do pierwszego turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy 2015. Do czternastki wytypowanej przez trenera Stephana dołączył Łukasz Żygadło.

Rozgrywający kadry narodowej nie zagra w Hali Stulecia. Łukasz Żygadło wraca na boisko po ciężkiej kontuzji, która praktycznie wyłączyła go z gry na cały sezon. – Łukasz zgłosił sam, że chce jak najwcześniej rozpocząć przygotowania – mówi selekcjoner, Stephane Antiga.Naprawdę widać, że bardzo chce wrócić do gry, do zespołu. Trudno więc mu odmówić. Łukasz jest w kadrze narodowej na ten sezon. We Wrocławiu chcę go zobaczyć w treningu, chcę, by poczuł atmosferę zespołu i szybko nadrobił czas. Tacy zawodnicy są nam potrzebni – wyjaśnia trener kadry narodowej.

Łukasz Żygadło nie kryje, że zależy mu na występach w biało-czerwonych barwach. Oto co powiedział przed pierwszym treningiem z kadrą.

Jak się czujesz?Łukasz Żygadło: – W piątek przeszedłem ostatnie badania kontrolne w ośrodku rehabilitacyjnym w Bolonii. Z wyników jestem bardzo zadowolony. Okazało się, że uszkodzony staw wrócił do pełnej sprawności. Jestem gotowy do pracy z reprezentacją.

Jak oceniasz swoją formę siatkarską?

Od dłuższego czasu czy to w Kazaniu, czy w Trentino odbywałem normalne treningi. Na pewno nieco brakuje mi formy meczowej, ale jestem tutaj po to, aby te zaległości nadrobić.

Jak układają się twoje relacje z trenerem Antigą?

Ze względu na moją specyficzną sytuację w poprzednim sezonie kontaktowałem się ze Stephanem dużo częściej, niż pozostali zawodnicy. Trener znał moją drogę powrotu do pełnej sprawności, teraz będzie mieć okazję ocenić ją na własne oczy. Wiem, że rywalizacja na mojej pozycji jest bardzo duża. Będę walczyć o miejsce w reprezentacji.

Twój cel sportowy…

Ten sezon jest wyjątkowy, co widać po liście obecności w kadrze. Na zgrupowaniach są wszyscy najlepsi polscy siatkarze. Wierzę, że wspólnie osiągniemy zamierzone cele.

Autor: Mariusz Szyszko

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved