Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Do Kielc przyjechał Diaz, Staszewski wyjechał do Kataru

Do Kielc przyjechał Diaz, Staszewski wyjechał do Kataru

fot. archiwum

Przyjmujący kieleckiej drużyny Adrian Staszewski przez kilka dni bronił będzie barw katarskiego Al-Sadd. Od poniedziałku w zajęciach klubu uczestniczy 29-letni rozgrywający Kubańczyk Yoandri Diaz Carmenate. Nie oznacza to jednak, że zagra w Effectorze.

24-letni Adrian Staszewski weźmie udział w decydującej fazie turnieju Emir Cup, który rozgrywany jest w Dosze. Jego „nowy” klub przebrnął przez eliminacje, pokonując kolejno: Al Gharaffę 3:1, Al Shammal 3:1 oraz reprezentację Kataru 3:2 i awansował do fazy ćwierćfinałowej. We wtorek po południu zagrał w barwach swojej „nowej” ekipy w ćwierćfinałowym spotkaniu. Nie pomógł jej jednak w awansie do najlepszej czwórki turnieju. Al-Sadd przegrał 0:3 z ekipą Ithad Al Shortah. Tytułu broni świeżo upieczony klubowy wicemistrz świata Al-Rayyan.

Od poniedziałku w zajęciach z kieleckim zespołem uczestniczy 29-letni rozgrywający Yoandri Diaz Carmenate. W 2010 roku wraz ze swoją reprezentacją wywalczył srebrny medal mistrzostw świata. – Przez dwa lata nie grał w siatkówkę, ale nie da się ukryć, że to zawodnik wielkiego formatu. Zgłosił chęć trenowania z nami, ale jest za wcześnie, by mówić o ewentualnym transferze – mówi pół-żartem prezes Effectora Jacek Sęk.

Mający 196 centymetrów wzrostu Diaz Carmenate przez całą swoją karierę bronił barw kubańskiego Ciudad Habana. Od kilku lat jest filarem swojej reprezentacji, regularnie otrzymuje powołania na turnieje Ligi Światowej. Na ostatnich mistrzostwach świata, rozgrywanych we Włoszech, poprowadził Kubańczyków do srebrnego medalu (w finale Kuba przegrała z Brazylią 0:3).Obecnie Diaz nie może jednak zasilić żadnego klubu. Gdy wszedł w konflikt z rodzimą federacją siatkówki (powodem był brak zgody związku na występy w jednym z europejskich klubów), FIVB nałożyła na niego roczną karencję, która upływa dopiero w lecie. Przez ostatnich kilka miesięcy Kubańczyk starał się podtrzymywać formę, trenując z polskimi klubami, m.in. w lutym przebywał z ekipą Asseco Resovii Rzeszów. W Kielcach ma pozostać do końca tygodnia.

Więcej w serwisie kielce.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved