Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Co słychać w szeregach Nike Węgrów?

Co słychać w szeregach Nike Węgrów?

fot. Bernard Guziałek

W Węgrowie trwa budowa pierwszoligowego zespołu na kolejny sezon. W szeregach beniaminka I ligi kobiet mają pozostać dwie najbardziej doświadczone zawodniczki. Obecnie działacze Nike skupiają się na tworzeniu budżetu oraz negocjacjach z siatkarkami.

Siatkarki Nike Węgrów w dobrym stylu awansowały do I ligi. W turnieju finałowym II ligi odniosły dwa zwycięstwa, a nawet porażka z Ekstrimem Gorlice nie zamknęła im drogi do gry w wyższej klasie rozgrywkowej. W maju do pracy przystąpili działacze, którzy tworzą budżet na nowy sezon. Już teraz jest on wyższy od tego, którym węgrowska drużyna dysponowała w poprzednich rozgrywkach, a rozmowy ze sponsorami wciąż trwają. Trener Robert Kupisz chciałby zachować także trzon zespołu z poprzedniego sezonu, ale wcale nie musi się okazać to takie proste, gdyż siatkarki mają wyższe oczekiwania finansowe. – Nie chciałbym dużej rewolucji w składzie – skomentował Robert Kupisz. – Na razie trwają negocjacje z zawodniczkami. Część siatkarek, które grały u nas w poprzednim sezonie, ma stosunkowo duże oczekiwania w odniesieniu do naszych możliwości finansowych, tak więc nie wiem, jak wszystko się zakończy – dodał.

Na razie pewne jest, że barw Nike w następnych rozgrywkach nie będzie broniła już środkowa, Aneta Gancarczyk. Za to w klubie mają zostać dwie doświadczone zawodniczki, czyli Marlena Mieszała i Małgorzata Kupisz.Chciałbym zbudować zespół podobnie jak uczyniłem to w poprzednim sezonie. Jego trzon stanowiłyby te dwie doświadczone siatkarki, wsparte zawodniczkami między 22 a 27 rokiem życia. W drużynie znalazłyby się także miejsce dla dwóch dziewczyn, które uczą się jeszcze w szkole średniej – dodał trener beniaminka I ligi kobiet, którego kadra wykrystalizować się ma do końca maja.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved