Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrzej Wrona: Antiga i Blain się uzupełniają

Andrzej Wrona: Antiga i Blain się uzupełniają

fot. Joanna Skólimowska

- Na razie jest nas pięciu. A kiedy po zabiegu kolana dołączy do nas Łukasz Wiśniewski, to na środku będzie sześciu zawodników. Który z nas znajdzie się w składzie, zależy od koncepcji trenera i dyspozycji w danym momencie - mówi Andrzej Wrona.

Stephane jest bardziej stonowany, za to Philippe Blain to już nie taki spokojny gość. Fajnie się uzupełniają. Taki dobry i zły glina – przyznaje po treningach w Spale środkowy reprezentacji Polski Andrzej Wrona, który nowego selekcjonera dobrze zna z boiska. Grał z nim zarówno w Delekcie Bydgoszcz, jak i Skrze Bełchatów. – Kiedy się zaczyna trening, jest okrzyk i role są wiadome – my wykonujemy jego polecenia. Po zajęciach jesteśmy kolegami, którzy mogą pogadać o wszystkim. Dzięki temu, że większość z nas występowała z nim w jednej drużynie, to również Stephane ma komfort, na jaki rzadko który trener może sobie pozwolić – każdą uwagę może przekazać nam na luzie. Gdyby przyszedł trener z zewnątrz, z którym nie mieliśmy wcześniej żadnego kontaktu, byłoby zupełnie inaczej. Chemia w drużynie jest niezwykle ważna – przyznaje Andrzej Wrona na łamach Przeglądu Sportowego.

Również w Skrze Wrona występował pod wodzą trenera, który dopiero debiutował w tym fachu. – Ci, którzy pukali się w głowę, gdy Miguel obejmował posadę, powinni to teraz odszczekać. Falasca z pomocą zarządu stworzył zespół świetnie dogadujących się, fajnych ludzi. Ze swego małego doświadczenia wiem, że atmosfera to podstawa sukcesu – była siłą w Delekcie. Do medalu zabrakło nam niewiele – trochę sił, trochę umiejętności. W Bełchatowie Miguel świetnie wszystko poukładał. Kilka razy w swoim życiu trenowałem tak, że nie widziałem w tym sensu. Tutaj ani przez chwilę nie miałem wątpliwości – mówi Wrona, który nie żałuje, że wybrał Bełchatów. – Cieszę się, że dałem się namówić. Miałem inne propozycje i zastanawiałem się, czy dobrze robię. Stojąc na podium, Stephane spytał mnie, czy nadal mam wątpliwości. Nie mam żadnych. Lepiej chyba nie mogłem wybrać – dodaje.

Więcej w Przeglądzie Sportowymźródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved