Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Izabela Bełcik: Mamy bardzo przebudowaną kadrę

Izabela Bełcik: Mamy bardzo przebudowaną kadrę

fot. Cezary Makarewicz

Od 16 do 18 maja reprezentacja Polski stanie do walki w eliminacjach do ME. Jej przeciwniczkami w Lugano będą Łotwa, Ukraina i Szwajcaria. - Mimo że nie są to zawodniczki z europejskiej czołówki, to nie wiadomo jak zagrają i jak zagramy my - mówi Izabela Bełcik.

Wszystkie mecze pierwszej części eliminacji będą z pewnością dużym sprawdzianem dla nowej, przebudowanej kadry Piotra Makowskiego. Czy w starciach z takimi przeciwniczkami Polki powinny zwyciężyć w cuglach? – Unikałabym takich przewidywań. Mamy bardzo przebudowaną kadrę, bez tych największych nazwisk. Są młode, zdolne dziewczyny, które jednak dopiero zaczynają od samego początku udowadniać, na co je stać – wyjaśniła rozgrywająca reprezentacji Polski, a na co dzień siatkarka Atomu Trefl. – To nie są zespoły europejskiej czołówki, ale nie wiadomo tak naprawdę jak zagrają one i jak zagramy my – dodała.

Przed wyjazdem do Szwajcarii Polki zagrały sparingi z reprezentacją Słowacji. Podczas tych meczów zawodniczki ćwiczyły jednak raczej różne warianty gry, niż walczyły o jak najkorzystniejszy rezultat. – W zasadzie ciężko powiedzieć, jakimi wynikami zakończyły się te mecze, bo akcje były różnie punktowane i powtarzane. Trenowałyśmy wiele wariantów i podeszłyśmy do tych meczów raczej jak do wspólnych treningów, tak jak i nasze przeciwniczki. Włącznie z tym, że czasem część z nas przechodziła na boisko obok i trenowała inne elementy – zaznaczyła Bełcik.

Rozgrywająca Trefla na pewno uda się do Szwajcarii i będzie walczyć o punkty wraz z resztą biało-czerwonych. Jak znosi takie natężenie pracy w tym roku? – Między ligą a reprezentacją miałam 5 dni wolnego i zdążyłam chwilkę odpocząć. Teraz jestem tu, na zgrupowaniu i każdy, kto tu jest, jest tu po to, aby pojechać na eliminacje i w nich walczyć. Początkowo miałyśmy długie treningi po około 2,5 godziny, dzień wolny i czas na odnowę, co drugi dzień także siłownię. Teraz trenujemy dwa razy dziennie po dwie godziny i lada moment wylatujemy do Lugano. Chcemy stamtąd przywieźć jak najkorzystniejsze wyniki – zakończyła Bełcik.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved