Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Bartosz Kwolek: Nagroda MVP jest na osłodę

Bartosz Kwolek: Nagroda MVP jest na osłodę

fot. archiwum

Zespół Jastrzębskiego Węgla, tak jak w tamtym roku, wywalczył srebrne medale mistrzostw Polski kadetów. - Strasznie ciężko powiedzieć, czego zabrakło nam w tym spotkaniu, może troszeczkę więcej sprytu, a może to brak ogrania - powiedział po finale Bartosz Kwolek.

Dobrze rozpoczęliście turniej, od zwycięstwa 3:0 z AKS-em Rzeszów I, było to łatwe spotkanie?

Bartosz Kwolek:Myślę, że w takim turnieju, jakim są finały mistrzostw Polski, nie ma już łatwych meczów, ale zdawaliśmy sobie sprawę, że gramy z młodszymi kolegami z Rzeszowa. Przystąpiliśmy do tego spotkania bez presji, co dało efekty w postaci wygranej.

Po drugim zwycięstwie nad MOS-em Wola Warszawa wywalczyliście awans do półfinału, czyli plan minimum został wykonany?Można tak powiedzieć, ale jednak chcieliśmy wyjść z grupy z pierwszego miejsca, więc musieliśmy wygrać jeszcze dwa sety w następnym dniu zawodów w meczu z Resovią II.

W spotkaniu z AKS-em II prowadziliście 2:0, jednak przegraliście 2:3, czego zabrakło w tym spotkaniu?

Wydaje mi się, że za bardzo rozluźniliśmy się po gładko wygranych dwóch setach, które dały nam już pierwsze miejsce w grupie i to nas skarciło.

Półfinałowy pojedynek z AZS-em Olsztyn od początku do końca toczył się pod wasze dyktando, co było kluczem do zwycięstwa?

Z AZS-em graliśmy w turnieju półfinałowym i tak samo jak wtedy naszym planem była agresywna gra od początku spotkania, bo wiedzieliśmy, że gdy olsztynianie wpadną w swój rytm gry, strasznie ciężko będzie ich powstrzymać. Na szczęście to nam się udało. Od początku nie baliśmy się grać mocno zagrywką, co przyniosło odzwierciedlenie na tablicy wyników.

Finał rozpoczęliście znakomicie, prowadziliście 2:0, jednak powtórzyła się sytuacja z meczu z AKS-em II, Chemik wyrównał. W tie-breaku mieliście dwie piłki meczowe, których nie udało się wykorzystać. Czego zabrakło?

Strasznie ciężko powiedzieć, czego zabrakło nam w tym spotkaniu, może troszeczkę więcej sprytu, a może to brak ogrania spowodował, że przegraliśmy. Wielkie brawa należą się dla chłopaków z Bydgoszczy, to, co robili w obronie, naprawdę – czapki z głów. Zasłużenie wygrali mistrzostwo, ponieważ zagrali lepsze zawody od nas.

Zostałeś wybrany MVP turnieju, czym dla ciebie jest ta nagroda?

Nagroda jest dla mnie swojego rodzaju osłodą po przegranym meczu finałowym, a także wielkim wyróżnieniem, bo zdaję sobie sprawę, że tę statuetkę mogło dostać jeszcze paru chłopaków, bo też zagrali znakomity turniej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved