Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mateusz Mika: Nie ma wśród nas niezdrowej rywalizacji

Mateusz Mika: Nie ma wśród nas niezdrowej rywalizacji

fot. Cezary Makarewicz

Wśród młodych zawodników powołanych przez Stephane'a Antigę znalazł się w tym roku Mateusz Mika, który ostatni sezon spędził we francuskim Montpellier UC. - Wszyscy musimy ciężko pracować - mówi 23-letni przyjmujący.

Zawodnicy przebywający w Spale na zgrupowaniu kadry nie mieli zbyt wiele czasu wolnego, ponieważ niedawno zakończył się sezon ligowy w Polsce. Natomiast już w piątek zagrają w pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy. – Wszyscy dopiero niedawno skończyli sezon. Ja już miesiąc sobie odpoczywałem. Czas nas goni, tak więc wszyscy musimy ciężko pracować, by być gotowi do gry – powiedział w czasie czwartkowej konferencji prasowej, przyjmujący, Mateusz Mika.

Rywalizacja na pozycji przyjmującego jest ogromna, jak ocenia ją sam Mateusz Mika? – Ja będę robił, co w mojej mocy, będę starał się dobrze pracować. Nie ma wśród nas takiej niezdrowej rywalizacji – ocenił przyjmujący reprezentacji Polski.

Trenera Stephane’a Antigę znałem z boiska, ale nigdy nie poznałem go osobiście. Dla każdego z nas jest on wielkim autorytetem, wszyscy darzymy go ogromnym szacunkiem, tak więc nie będzie problemu w komunikacji czy też słuchaniu go – dodaje. – Trener Philippe Blain to bardzo pozytywna postać, bardzo wiele się od niego nauczyłem. Jednak reprezentacja jest na tyle poważną sprawą, że w ostatecznym rozrachunku nie będzie miało znaczenia, kto u kogo i z kim trenował. Jeśli będę dobrze pracował i dobrze grał, to pojadę, jeśli nie, to też będę zadowolony z pracy tutaj na zgrupowaniu – ocenił Mateusz Mika.Obaj trenerzy kadry Polski są Francuzami, jednak ich myśl szkoleniowa nie różni się zbyt wiele od pozostałych. Jak mówi Mateusz Mika, niektóre elementy treningów są mu doskonale znane, bowiem zawodnik ten na co dzień występuje w Montpellier, gdzie trenerem jest właśnie Philippe Blain. – Z niczym nowym podczas treningu nie spotkałem się tutaj. Na pewno trener Philippe podpowiada Stephane’owi, w jaki sposób ma przeprowadzać zajęcia z nami, ponieważ niektóre z ćwiczeń znam już z treningów w klubie. W siatkówce ciężko już wymyślić coś nowego. Na razie jesteśmy po czterech dniach treningów, więc ciężko coś więcej powiedzieć na temat tego duetu trenerów zakończył Mateusz Mika.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved