Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marcin Wojtowicz: Koncentrujemy się na pierwszym meczu

Marcin Wojtowicz: Koncentrujemy się na pierwszym meczu

fot. Wiesław Kozieł / plusliga.pl

- Przygotowywaliśmy się tak, aby mieć świadomość, że niczego nie pominęliśmy - przyznał Marcin Wojtowicz, szkoleniowiec Developersu Rzeszów przed rozpoczynającym się we wtorek turniejem o awans do ORLEN Ligi.

Przed Developresem decydujący o być albo nie być w ORLEN Lidze turniej. Jak forma przed decydującymi meczami?

Marcin Wojtowicz:To prawda, za dwa dni nasza drużyna przystępuje do ostatnich meczów w tym sezonie. Stawka wysoka – awans do ORLEN Ligi. Dziewczyny ciężko pracowały i mam nadzieję, że przyniesie to efekty w postaci zwycięstw. Mieliśmy bardzo dużo czasu na dopracowanie tego, co „zgubiliśmy” w pierwszej rundzie play-off. Z treningu na trening nasza praca wygląda coraz lepiej. Przygotowywaliśmy się tak, aby mieć świadomość, że niczego nie pominęliśmy. Myślę, że do turnieju przystąpimy w optymalnej formie. Wszystko jednak zweryfikuje boisko. To, kto jest najlepiej przygotowany, zobaczymy w środę wieczorem, kiedy wszystkie drużyny zaprezentują się na parkiecie.

Od ostatnich meczów w I lidze minęło sporo czasu. Czy od tej pory rozgrywaliście jakieś mecze?– Od ostatnich meczów w play-off z Karpatami rozegraliśmy tylko jeden sparing z Muszynianką. Jest dosyć ciężki okres na znalezienie sparingpartnera, który byłby w rytmie meczowym. Postawiliśmy jednak na odbudowę naszej gry w spokojnym treningu, dopracowanie taktyki pod poszczególnych przeciwników tak, by móc jeszcze czymś zaskoczyć, zwłaszcza krośnianki, z którymi graliśmy w tym sezonie dosyć dużo. Do play-off przystępowaliśmy z marszu, po grze z Pałacem Bydgoszcz i BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała w Pucharze Polski, podczas gdy nasi rywale mieli miesiąc przygotowań. Teraz role się odwróciły. To Karpaty mają aż nadto grania, a my i Pałac przygotowywaliśmy się podczas treningów i gier sparingowych. Zobaczymy jak tym razem wpłynie to na nasze dyspozycje.

Aby awansować, trzeba wygrać przynajmniej jeden mecz. Które spotkanie będzie trudniejsze?

– Żeby być pewnym, to trzeba wygrać dwa mecze. Do obydwu przeciwników podchodzę indywidualnie i tak będziemy się do tych spotkań przygotowywać. Nie zastanawiamy się, które spotkanie będzie trudniejsze. Zarówno do meczu z Pałacem, jak i Karpatami trzeba podejść maksymalnie skoncentrowanym, realizować taktykę i grać na 100%. Graliśmy tak w sezonie zasadniczym. W dalszym ciągu najważniejsze dla nas jest to, co najpierw. Koncentrujemy się na pierwszym meczu. O tym, co było trudniejsze, będziemy rozmawiać po turnieju.

Oba zespoły znacie doskonale. Jakie są najmocniejsze strony Pałacu i Karpat.

– Staraliśmy się przygotować jak najlepiej. Mamy dużo materiału na temat gry naszych rywali. Obydwa zespoły maja swoje bardzo mocne strony, które będziemy chcieli zneutralizować jak i te słabsze, które będziemy chcieli wykorzystać. Chciałbym, żeby to była niespodzianka, więc nie chcę więcej na ten temat powiedzieć. Do każdego z przeciwników podchodzimy z respektem i mamy świadomość, że będzie trzeba zagrać naprawdę dobrze, żeby uzyskać dla nas pozytywny wynik. Trzeba jednak dodać, że po stronie Pałacu jest ogranie w ekstraklasie i fakt, iż dziewczyny grają u siebie. Mieliśmy już okazję rywalizować z nimi w Łuczniczce i wiemy jak może być trudna aklimatyzacja na tym obiekcie. Jednak tym będziemy się przejmować po meczu w środę.

W miniony weekend stan cywilny zmieniła pana rozgrywająca, Adrianna Szady. Czy to oznacza że w Bydgoszczy Developres będzie osłabiony?

– Nic mi o tym na razie nie wiadomo (śmiech). Ada miała zaplanowany już o dłuższego czasu termin ślubu i miała chwilkę wolnego, ale do Bydgoszczy jedziemy w pełnym składzie. Reszta drużyny trenowała według harmonogramu. Byliśmy na ślubie w kościele, ale to nie wpłynęło na zmianę naszych planów treningowych. To na pewno najważniejszy dzień w życiu Ady i bardzo pozytywny moment dla nas jako drużyny. Po obejrzeniu serii filmów Kac Vegas mógłbym mieć obawy, gdyby w ten weekend odbywał się wieczór panieński (śmiech).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved