Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Zajder nowym środkowym AZS-u Olsztyn

Maciej Zajder nowym środkowym AZS-u Olsztyn

fot. Lotos Trefl Gdańsk

Po awansie do europejskich pucharów władze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczęły kompletowanie składu na nowy sezon. Jako pierwszy do olsztyńskiej drużyny dołączył środkowy Maciej Zajder, który zastąpi Mattiego Oivanena.

Byliśmy bardzo zadowoleni z gry Mattiego Oivanena w minionym sezonie. Kibicom zapewne w pamięci pozostaną bardzo mocne i skuteczne zagrywki Fina. Już w lutym rozpoczęliśmy z Mattim rozmowy na temat ustalenia warunków nowego kontraktu. Ustaliliśmy z menadżerem Mattiego warunki nowej umowy, jednak ostateczna decyzja miała zapaść po zakończeniu sezonu. Kilka tygodni później kontuzji doznał zawodnik Asseco Resovii Rzeszów Olieg Achrem i pojawiły się obawy, czy Resovia wypożyczy nam Rafała Buszka na kolejny sezon – tłumaczy p.o. prezesa zarządu Tomasz Jankowski.Limit trzech obcokrajowców musieliśmy zarezerwować na inne pozycje i postawiliśmy na polskich środkowych. Po ostatnim meczu z AZS-em Politechniką Warszawską rozmawialiśmy z Mattim na ten temat, który przyjął naszą decyzję ze zrozumieniem – dodaje.

Udało nam się porozumieć z Maciejem Zajderem, który mam nadzieję w przyszłym sezonie pokaże się olsztyńskim kibicom z jak najlepszej strony jako następca Fina – dodał Tomasz Jankowski.

Maciej Zajder urodził się 31 stycznia 1988 r. w Łasku. Jest wychowankiem Skry Bełchatów. Do Indykpolu AZS Olsztyn przychodzi z Lotosu Trefla Gdańsk. W lipcu 2013 roku z reprezentacją Polski, z Piotrem Hainem w składzie, zdobył srebrny medal letniej uniwersjady. Na środku siatki zastąpi Mattiego Oivanena.źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved