Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Iga Chojnacka wraca do Legionovii

Iga Chojnacka wraca do Legionovii

fot. archiwum

Po rocznym pobycie we włoskiej drugiej lidze, a dokładniej w drużynie Savino Del Bene Scandicci, Iga Chojnacka wraca do Polski. Zawodniczka, która kiedyś grała na pozycji środkowej, a obecnie jest przyjmującą, ponownie zagra w zespole z Legionowa.

W całym sezonie 2013/2014 Serie A2 Chojnacka zagrała w sumie w 26 meczach, a dokładniej w 49 setach i zdobyła dla swojej drużyny 121 punktów. Ekipa Savino Del Bene Scandicci swoją walkę w Serie A2 zakończyła na półfinałach, w których w dwóch meczach przegrała 3:0 i 3:1 z Il Bisonte San Casciano. Polka w tych spotkaniach nie pojawiła się na boisku, swoją szansę miała natomiast w drugim meczu ćwierćfinałowym. Pojawiła się w nim w trakcie drugiego seta, zagrała do końca meczu i zdobyła dla swojej drużyny 14 punktów, notując 46% skuteczności ataku oraz 60% skutecznego i 40% perfekcyjnego przyjęcia.

Przed wyjazdem do Włoch 20-letnia obecnie Iga Choinacka dwa lata spędziła w w klubie Legionowa, którego jest wychowanką, wcześniej grała w barwach SMS-u Sosnowiec. W 2012 roku została nawet powołana przez Alojzego Świderka do szerokiej kadry reprezentacji Polski. Na swoim koncie ma natomiast występy w polskich kadrach narodowych juniorek oraz kadetek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved