Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dwa filary opuszczają Coprę Piacenza

Dwa filary opuszczają Coprę Piacenza

fot. archiwum

Nie tak dawno temu informowaliśmy, iż prezydent Copry Piacenza rozważa sprzedaż klubu za 1,2 mln euro. Kibice robili wszystko, aby odwieść go od tego pomysłu, ale nic nie wskazuje na to, by im się to udało. Zwłaszcza, że z teamu odeszło dwóch graczy.

Pierwszy na ten krok zdecydował się Luciano De Cecco, który do Copry Piacenza trafił przed dwoma laty. Wraz z biancorossimi triumfował w zeszłym roku w Pucharze Challenge, a w tym – w Pucharze Włoch. Przez ten czas miał też niepodważalne miejsce w składzie i prezentował się na tyle dobrze, że już wraz z zakończeniem minionego sezonu wiele klubów czyniło na niego zakusy. Argentyńczyk jednakże wówczas zdecydował się kontynuować swoją karierę w Piacenzy, lecz teraz, w obliczu niepewnej przyszłości Copry, postanowił związać się kontraktem z Sir Safety Perugia i w przyszłym sezonie będzie mógł szlifować swoje umiejętności pod okiem Nikoli Grbicia.

Z Copry Piacenza odszedł również Matteo Piano, który miał powrócić z trzyletniego wypożyczenia do Altotevere Cittá di Castello, a wraz z nim utalentowany Luca Vettori, który w minionym sezonie był jedną z pierwszoplanowych postaci w zespole. Obaj młodzi zawodnicy związali się trzyletnimi kontraktami z Casą Modena.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved