Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Dominik Witczak i Bartosz Łosiak stworzą nową parę plażową?

Dominik Witczak i Bartosz Łosiak stworzą nową parę plażową?

fot. Sabina Bąk

Bartosz Łosiak musiał przełożyć inaugurację sezonu przez kontuzję swojego partnera Piotra Kantora. W tym tygodniu ma pomóc mu Dominik Witczak. Niewykluczone, że zagrają razem na którymś z turniejów organizowanych przez CEV.

Kantor doznał kontuzji stawu skokowego i wspólnie z Łosiakiem nie polecieli do Szanghaju na pierwszy turniej Grand Slam. Prawdopodobnie blokujący pary będzie pauzował co najmniej jeszcze przez kilka dni. Łosiak odbywa więc zajęcia na obiektach łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego z dwiema innymi eksportowymi parami, czyli Michałem Kądziołą/Jakubem Szałankiewiczem oraz Grzegorzem Fijałkiem/Mariuszem Prudlem.Jak dobrze pójdzie, to zagram z Piotrkiem dopiero na mistrzostwach świata do lat 23, które w czerwcu odbędą się w Mysłowicach – mówi Łosiak. – Do środy dalej będę trenował z moimi kadrowymi kolegami.

Co ciekawe, kolejne zajęcia Łosiak będzie odbywał w parze z… Dominikiem Witczakiem, czyli atakującym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, który został powołany do szerokiej reprezentacji Polski w siatkówce halowej. Plażówka nie jest mu jednak obca, bowiem po sezonie zawsze wyjeżdża na turnieje po całej Polsce. – Razem będziemy trenować do końca tygodnia, a później zobaczymy – mówi Łosiak. – Niewykluczone, że zagramy ze sobą podczas turniejów w Baden oraz w mistrzostwach Europy.

W zawodach Baden Masters zagrają na pewno Szałankiewicz i Kądzioła. – Teraz trenujemy przez trzy tygodnie w Łodzi, a następnie pojedziemy już na turniej – zdradza Szałankiewicz.Na obiektach SMS-u tylko do piątku będą trenować zaś Fijałek i Prudel. – Aby nie wypaść z rytmu meczowego, po okresie treningowym udajemy się do Münster w Niemczech, gdzie odbędzie się turniej smart Super Cup. Kolejnym naszym przystankiem będzie już Austria i zawody Baden Masters – tłumaczy Fijałek.

W tym tygodniu do Łodzi przyjedzie również Jarosław Lech, który będzie trenował ze swoim partnerem Damianem Wojtasikiem.

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved