Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Agnieszka Banasiak: Dam z siebie wszystko

Agnieszka Banasiak: Dam z siebie wszystko

fot. archiwum

W ostatnim sezonie środkowa Agnieszka Banasiak występowała na parkietach trzeciej ligi seniorek i drugiej ligi juniorek. Trenerzy chwalili ją za pracowitość i wyraźne postępy. - Na parkietach niższych lig zdobyłam bezcenne doświadczenie - mówi Banasiak.

Maciej Szewczyk: Za tobą długi sezon. Spędziłaś go w rezerwach Sparty, występując na parkietach trzeciej ligi seniorek i drugiej juniorek. Jaki był dla ciebie ten rok?

Agnieszka Banasiak:Ten rok był dla mnie bardzo owocny. Mimo że nie grałam w pierwszej lidze juniorek i teoretycznie nie ogrywałam się z zespołami z najwyższej ligi, to odbyłam znacznie więcej spotkań, grając w II lidze juniorek i III lidze seniorek, niż niektóre moje koleżanki z drużyny. Myślę, że na treningach pracowałyśmy równie sumiennie, a dodatkowo zdobyłam bezcenne doświadczenie na parkietach niższych lig. Teraz czuję się doskonale ograna i gotowa do reprezentowania I ligi juniorek Sparty w przyszłym sezonie. Kiedyś ktoś mi powiedział, że trzeba spaść o poziom niżej, żeby wzbić się o dwa poziomy wyżej. Myślę, że sprawdzi się to w moim przypadku.

Dziś jesteście na etapie roztrenowania. Zajęcia prowadzą wspólnie trenerzy seniorek i juniorek: Agata Szustowicz i Dawid Michor. Jakie wrażenie zrobiły na tobie te osoby w pierwszych tygodniach pracy?Trener Dawid zrobił na mnie wrażenie już w pierwszych tygodniach obozu w Spale jako drugi trener juniorek. Już wtedy miałam o nim opinię perfekcjonisty, osoby w pełni zaangażowanej w to, co robi, troskliwej o swoje zawodniczki, z dystansem do siebie i poczuciem humoru. Teraz, kiedy wiem, że to własnie trener Michor będzie nas prowadził, coraz bardziej przekonuję się, jak bardzo trenerowi zależy na walce, ciężkiej pracy i zgranej drużynie, a niekoniecznie na wygranej. A co do pani trener Agaty, mogę powiedzieć tylko tyle, że jest bardzo miłą i ciepłą osobą. Myślę, że to tylko stan przejściowy, a już od obozu da nam nieźle popalić (śmiech).

Jakie są twoje ambicje na nadchodzący sezon? Czy czujesz się gotowa na debiut na parkiecie pierwszej ligi seniorek?

Moją największą ambicją na przyszły sezon jest dojście z drużyną jak najwyżej w rozgrywkach ligowych juniorek: najpierw na szczeblu wojewódzkim, a później ogólnopolskim, zwłaszcza że będzie to mój ostatni sezon jako juniorki. A co do I ligi seniorek, to przyznam, że od dawna był to szczyt moich marzeń. Co prawda moje założenie i główny cel na sezon 2014/2015 to całkowite oddanie się lidze juniorskiej, jednak myślę, że dodatkowe ogrywanie się w I lidze seniorek może mi dać doświadczenie, jakiego nie zdobędę w ligach młodzieżowych. A co za tym idzie – mogę potem wykorzystywać je na parkietach w rozgrywkach juniorskich.

źródło: spartawarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved