Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour: Samoilovs/Smedins, J. roznieśli rywali w Puerto Vallarta

World Tour: Samoilovs/Smedins, J. roznieśli rywali w Puerto Vallarta

fot. archiwum

Łotewska dwójka Samoilovs-Smedins J. bez wątpienia była najlepszą dwójką w słabiej obstawionym turnieju z cyklu World Tour w Meksyku. Łotysze przeszli przez zawody niczym burza i nie stracili w nich nawet seta. W finale pokonali duet z Włoch Ingrosso P./Ingrosso M.

W zawodach rozgrywanych w Puerto Vallarta nie wystąpiła duża liczba topowych par i to nie tylko europejskich, ale z całego świata. Dlatego też nie bez przyczyny w turnieju niepodzielnie rządzili Łotysze i Włosi, którzy ostatecznie znaleźli się w finale. Tak naprawdę para Samoilovs/Smedins J. większy napór ze strony rywali napotkała dopiero w meczu półfinałowym, w którym po drugiej stronie siatki stanęli Niemcy Dittelbach/Koreng. Nasi zachodni sąsiedzi w decydujących momentach nie potrafili utrzymać swojej skuteczności, co owocowało kontrami Łotyszy i ich wygraną w całym meczu. Drugi półfinał był trochę bardziej zacięty, a dobre zawody rozegrała para gospodarzy Virgen/Ontiveros. Mimo że Meksykanie starali się grać skutecznie i mocno z pola zagrywki, co najważniejsze zabrakło im doświadczenia i boiskowego cwaniactwa ze światowych boisk i głównie dzięki temu w tie-breaku triumfowali bracia Ingrosso.

W meczu o trzecią lokatę miejscowa dwójka wykorzystała wszystkie swoje pokłady sił, a co ważne przystąpiła do pojedynku niezwykle zmotywowana. Walka do samego końca momentami zaskakiwała samych Niemców i podcinała im lekko skrzydła, bowiem były chwile, gdy Meksykanie nie pozwolili żadnym atakom rywali trafić w pole gry. Cały pojedynek stał na wysokim poziomie i przyniósł wiele emocji, bowiem obie dwójki nie chciały odpuścić. Tym razem trochę więcej boiskowego szczęścia mieli Virgen/Ontiveros i to oni ostatecznie odebrali później brązowe medale.

Finał turnieju w Puerto Vallarta nie był już tak emocjonujący jak wcześniejsze widowisko. Jeszcze na początku spotkania bracia Ingrosso starali się grać swoją siatkówkę i wychodziło im to w miarę dobrze. Z czasem jednak zaczęli popełniać trochę niewymuszonych błędów, co odebrało im trochę pewności siebie w ataku. Samoilovs/Smedins J. wykorzystali to od razu, dokładając kilka skutecznych akcji na siatce. W drugiej odsłonie po kilku wyrównanych akcjach Łotysze przeszli do ataku, odskoczyli od rywali i szybko zakończyli całe spotkanie.Finał:
Samoilovs/Smedins J. LAT [2] – Ingrosso P./Ingrosso M. ITA [14] 2:0
(21:19, 21:15)

Mecz o 3. miejsce:
Dittelbach/Koreng GER [8] – Virgen/Ontiveros MEX [1] 1:2
(16:21, 21:18, 19:21)

Półfinały:
Ingrosso P./Ingrosso M. ITA [14] – Virgen/Ontiveros MEX [1] 2:0
(28:26, 21:17)

Samoilovs/Smedins J. LAT [2] – Dittelbach/Koreng GER [8] 2:0
(21:17, 21:18)

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved