Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetek: Orzeł Malbork ze złotem, brąz MOS-u Wola

MP kadetek: Orzeł Malbork ze złotem, brąz MOS-u Wola

UKS Orzeł Malbork pokonując bez straty seta w finale MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, stanął na najwyższym stopniu podium MP kadetek. W małym finale, również po trzysetowej walce, kadetki UMKS-u MOS Wola Warszawa pokonały MKS Zryw-Volley Iława.

Już pierwsza partia spotkania finałowego pomiędzy siatkarkami UKS-u Orła Malbork a MUKS-u Dargfilu Tomaszów Mazowiecki przyniosła sporo emocji. Zespół z Malborka prowadził 24:21. Od tego momentu Kinga Stronias zaprezentowała mocną zagrywkę, dzięki której jej drużyna wyrównała. Jednak w następnych akcjach siatkarki z Tomaszowa Mazowieckiego popełniły dwa błędy i UKS Orzeł wygrał 26:24.

W drugiej partii długo prowadziły zawodniczki z Malborka: 8:3, 16:10, 21:15. Jednak rywalki odrobiły straty, ale trzy ostatnie akcje należały do podopiecznych trenera Szymona Żołędziowskiego. W trzecim secie było dużo walki i wymian, które mogły podobać się publiczności. UKS Orzeł wygrał zasłużenie. Klaudia Kostkowska i Katarzyna Kuleta zdobyły dla zwycięskiego zespołu po 14 punktów. Siła gry Dargfilu tradycyjnie opierała się na dyspozycji Kingi Stronias zdobywczyni 22 punktów oraz Oliwii Michalak, która zakończyła mecz z dorobkiem 17 oczek.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Mój zespół był lepszy w końcówkach setów. Rywalki są naprawdę groźne i mocne – powiedział trener UKS-u Orła, Szymon Żołędziewski.

MVP spotkania została Klaudia Kostkowska

UKS Orzeł Malbork – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:0
(26:24, 25:22, 25:20)

W meczu o brąz MP kadetek pewne zwycięstwo odniosła stołeczna drużyna. Tylko na początku drugiej partii podopieczne trenera Stanisława Lizińczyka miały problemy z grą. Zespół z Iławy prowadził 8:3. Warszawianki wyrównały i wygrały końcówkę. Na początku trzeciego seta MKS Zryw-Volley miał inicjatywę, ale z czasem UMKS MOS Wola uzyskał przewagę, było m.in. 16:12 i wygrał bez problemu.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w drużynie warszawskiej były Izabella Trocińska (12 punktów) i Aleksandra Hamuda (11 oczek). – Aleksandra Hamuda jest najmłodsza w naszym zespole – mówił trener UMKS-u MOS Wola, Stanisław Lizińczyk. – Zawodniczką interesują się już trenerzy kadry. Na pewno posiada ona ogromny talent. Ma świetną motorykę, wyniki sprawnościowe naprawdę są imponujące.

W sobotę, w drodze do finału, stołeczny zespół przegrał z zawodniczkami z Tomaszowa Mazowieckiego 2:3. – Był to na pewno zawód. Czuliśmy po tym spotkaniu niedosyt – mówił trener Lizińczyk. Odbyliśmy rozmowy, zawodniczki przedyskutowały porażkę we własnym gronie. Myślę, że w meczu z Tomaszowem Mazowieckim wielka stawka sparaliżowała mój zespół. Dziś zespół zagrał bardzo dobrze i cieszymy się z brązowych medali.