Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga: SMS Spała najlepszy, srebro dla Resovii, brąz dla Trefla

Młoda Liga: SMS Spała najlepszy, srebro dla Resovii, brąz dla Trefla

Podopieczni Jacka Nawrockiego zostali najlepszą drużyną Młodej Ligi. Siatkarze SMS-u PZPS Spała po raz drugi okazali się lepsi od ekipy Resovii Rzeszów. Po brązowy medal sięgnęli gdańszczanie, którzy po zaciętym meczy wygrali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Znane są już wszystkie rozstrzygnięcia Młodej Ligi. Zeszłoroczni mistrzowie, zawodnicy Lotosu Trefla Gdańsk, tym razem zakończył rozgrywki z brązowym medalem. Podopieczni Edwarda Pawluna przystąpili do drugiego meczu z ZAKSĄ z poważną zaliczką w postaci wygranego przed tygodniem meczu w Kędzierzynie-Koźlu. Spotkanie stało na wysokim poziomie i żadna z ekip nie dawała za wygraną. Nieustępliwość oba zespoły pokazały szczególnie w partii numer trzy i cztery, które toczyły się na przewagi. „Set prawdy” początkowo toczył się pod dyktando gości, którzy utrzymywali 2-3 punktową przewagę. W końcówce tie-breaka gdańszczanie ze stanu 7:10 doprowadzili do wyrównania, następnie przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

MVP: Sławomir Stolc (Trefl Gdańsk)

Lotos Trefl Gdańsk – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2
(25:20, 21:25, 27:25, 32:34, 15:13)
stan rywalizacji 2:0 dla Lotosu Trefla

Trefl: Lewandowski, Behrendt, Pietruczuk, Kluth, Stępień, Stolc, Czunkiewicz (libero), Zaborowski (libero) oraz Dobiszewski, Tomczak, Osiak i M’Baye
ZAKSA: Brzeziński, Butryn, Zapłacki, Herich, Superlak, Kamiński, Koziura (libero) oraz Andruszek i Maziarz

Decydujący o mistrzostwie mecz w Spale nie miał większej dramaturgii. Siatkarze Jacka Nawrockiego w każdej z partii narzucili rzeszowianom swój styl gry, odskakując na kilka punktów. Podopieczni Jacka Podpory bliscy wygranej byli w drugim secie, jednak w końcówce zabrakło im konsekwencji w ataku.

MVP: Paweł Gryc (SMS Spała)

SMS PZPS Spała – Asseco Resovia Rzeszów 3:0
(25:18, 25:20, 25:21)
stan rywalizacji 2:0 dla SMS-u Spała

SMS Spała: Badura, Szaniawski, Gryc, Bieńkowski, Śliwka, Szymura, Zabłocki (libero) oraz Lipiński, T. Fornal i J. Fornal
Resovia: Depowski, Gąsior, Filip, Wiczkowski, Mordyl, Kania, Jakubek (libero) oraz Szalacha