Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Mira Golubović zakończyła siatkarską karierę

Mira Golubović zakończyła siatkarską karierę

fot. FIVB

Dla Miry Golubović „finał pocieszenia" klubowych mistrzostw świata z Sesi Sao Paulo był ostatnim meczem w jej zawodowej karierze. Wielokrotna reprezentantka Serbii i Czarnogóry zdecydowała się zawiesić buty na kołek.

Trzydziestosiedmioletnia kapitan szwajcarskiego Voléro Zurych wielokrotnie podkreślała, że mimo iż siatkówka jest dla niej całym życiem, poważnie zastanawia się nad zakończeniem przygody z zawodowym uprawianiem jej. Zwieńczeniem jej kariery były zakończone dzisiaj klubowe mistrzostwa świata, na których Mira Golubović i jej koleżanki zajęły 4. miejsce, przegrywając 2:3 walkę o brązowy medal z brazylijskim Sesi Sao Paulo. Po meczu były łzy wzruszenia i podziękowania. Golubović otrzymała pamiątkowy medal, a koleżanki i trenerzy z klubu przygotowali ogromny baner, dziękując siatkarce za grę i życząc jej powodzenia.

Mira Golubović od ponad ćwierć wieku grała w siatkówkę. Na swoim koncie ma medale mistrzostw Jugosławii, Rumunii, Szwajcarii i Azerbejdżanu. W kolekcji środkowej znajdują się również puchary i superpuchary Włoch, Hiszpanii, Rumunii, Jugosławii i Szwajcarii. Poza tym Serbka występowała jeszcze na boiskach Japonii oraz Rosji, grając w Omniczce Omsk.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved