Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga brazylijska K: Pierwsze ruchy transferowe za nami

Liga brazylijska K: Pierwsze ruchy transferowe za nami

fot. FIVB

Koniec sezonu ligowego to dla większości siatkarzy początek okresu regeneracji po trudach trwającej kilka miesięcy rywalizacji. Dla działaczy to okres wysiłku i pracy nad transferami. W Superlidze kobiet doszło już do pierwszych ciekawych przeprowadzek.

Pierwsze działania na rynku transferowym w brazylijskiej Superlidze pań nastąpiły już przed startem klubowych mistrzostw świata w Zurychu. Kibice jednego z uczestników tego turnieju, Molico/Nestle Osasco, mają powody do radości, ponieważ z zespołem przedłużyły kontrakty trzy filary – Thaisa Menezes, Adenizia oraz Camila Brait. Pierwsza z nich, Thaisa Menezes, to jedna z zawodniczek, która według nowego rankingu siatkarskiej ekstraklasy w Kraju Kawy została oceniona na siedem punktów. Środkowa reprezentacji kanarkowych ma za sobą udany sezon, w którym została najlepiej blokującą całych rozgrywek. Thaisa związała się z Molico trzyletnią umową. Druga z wymienionych siatkarek, Adenizia, to środkowa, która występuje w klubie z Osasco nieprzerwanie od 1999 roku. Jej umowa z brązowymi medalistkami Superligi została przedłużona o kolejne 12 miesięcy. Libero Camila Brait podpisała natomiast nowy kontrakt, który wiąże ją z Molico aż do połowy 2017 roku. Oprócz dobrych wieści fani ekipy z Osasco będą musieli również przełknąć te mniej pozytywne. Z klubem najprawdopodobniej żegna się Sheilla Castro, która jest bliska parafowania umowy z tureckim gigantem, VakifBankiem Stambuł, a do jednego z rosyjskich klubów przeniesie się rozgrywająca Fabiola. Nieznana jest także przyszłość młodej Włoszki, Cateriny Bosetti, dla której przygoda z ligą brazylijską była średnio udana. Włoszka najprawdopodobniej nie zostanie w Osasco na kolejny sezon, a wśród jej potencjalnych nowych pracodawców mogą być włoskie Yamamay Busto Arsizio, Nordmeccanica Piacenza i Volley Novara. Kierunkiem dla Cateriny może być również Polska, a konkretnie Wrocław, gdzie młodsza z sióstr mogłaby grać ze starszą Lucią. Ubytek Sheilli, która tak samo jak Thaisa jest w grupie najwyżej ocenionych siatkarek, stworzył działaczom ze stanu Sao Paulo doskonałą okazję do zakontraktowania w jej miejsce innej zawodniczki o takim statusie. Ich wybór padł na rozgrywającą Sesi-SP, Dani Lins, która kontrakt z Molico ma podpisać po powrocie z turnieju w Szwajcarii.

Nową potęgą na siatkarskiej mapie Brazylii ma stać się Banana Boat/Praia Clube. Jak wcześniej donosiła Strefa Siatkówki kontrakt z zespołem miały parafować cztery nowe zawodniczki. Dwie z nich – Kubanka Daymi Ramirez oraz najlepiej punktująca siatkarka Superligi Tandara Caixeta już złożyły podpisy na umowach wiążących je z klubem z Uberlandii. Wciąż niepotwierdzone jest przejście do tej ekipy rozgrywającej Volero Zurych Karine Guerry oraz grającej na polskich parkietach Brazylijki Sassy. Finalizacja rozmów z Guerrą powinna nastąpić po zakończeniu klubowych mistrzostw świata w Zurychu. Osłabieniem zespołu jest na pewno odejście Amerykanki Kimberly Glass, sióstr Michelle i Monique Pavao oraz Mayhary. Mocarstwowe plany Banana Boat pozwalają jednak sądzić, że ich miejsce zajmą zawodniczki co najmniej tego samego kalibru.

Zmiany dotknęły także mistrzynie Brazylii – Unilever Rio de Janeiro. W ekipie prowadzonej przez Bernardo Rezende na kolejny sezon zostanie bardzo doświadczona rozgrywająca Fofao oraz skrzydłowa Roberta. W zespole z miasta karnawału na pewno zagra jeszcze przyjmująca Gabi, dwie podstawowe środkowe – Carol i Juciely, a bliska parafowania nowej umowy jest także libero Fabi. Z ekipą złotych medalistek Superligi pożegnała się już Serbka Brankica Mihailović, kanadyjska atakująca Sarah Pavan oraz środkowa Natasha, która wybrała ofertę Banana Boat. Miejsce po przekątnej z rozgrywającą zajęła ściągnięta z E.C. Pinheiros Andreia, natomiast wolne miejsce na przyjęciu może zająć reprezentantka kanarkowych Natalia Pereira, która szuka nowego klubu ze względu na wycofanie się firmy Amil ze sponsorowania teamu z Campinas. Rozmowy między Unileverem a Natalią są bardzo zaawansowane i oficjalne ogłoszenie tego transferu jest jedynie kwestią czasu.źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved