Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal do ME: Macedończycy rywalem Polaków, Łotyszki Polek

Kwal do ME: Macedończycy rywalem Polaków, Łotyszki Polek

fot. Tomasz Tadrała

Reprezentacja Macedonii obok Łotyszy i Słoweńców będzie rywalem biało-czerwonych w boju o awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Podopieczne Piotra Makowskiego w Lugano i Bydgoszczy będą walczyć ze Szwajcarią, Ukrainą i Łotwą.

Siatkarze reprezentacji Polski pod okiem Stephane’a Antigi przygotowują się do zbliżającego się sezonu reprezentacyjnego. Debiutem Francuza na ławce trenerskiej mistrzów Europy z 2011 r. będzie turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych mistrzostw Europy we Wrocławiu, który rozpocznie się już za tydzień. W Hali Stulecia biało-czerwoni zmierzą się z Łotyszami i Słoweńcami. Dzisiaj do grona rywali Polaków, którzy przyjadą na Dolny Śląsk, dołączyli Macedończycy. Podopieczni Żarko Ristoskiego wygrali u siebie turniej I rundy kwalifikacji, pokonując Azerów, Gruzinów oraz w decydującym o awansie meczu Szwedów. Podobnie jak panowie, tak i panie poznały trzeciego przeciwnika w kwalifikacjach. Będzie nim reprezentacja Łotwy.

II runda kwalifikacji do mistrzostw Europy składa się z dwóch etapów. Po turnieju we Wrocławiu wszystkie cztery reprezentacje tydzień później przeniosą się do Lubljany. Panie zmagania rozpoczną w Lugano. Z kolei drugi turniej rozegrany będzie w bydgoskiej Łuczniczce.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved